HaberlerKars HaberleriKars'ta Afrin Platformu üyeleri Askerlik Şubesi'ne başvuruda bulundu

Kars'ta Afrin Platformu üyeleri Askerlik Şubesi'ne başvuruda bulundu - Kars Haberleri

Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak isteyen Kars'taki Sivil Toplum Kuruluşları (STK)'lar tarafından oluşturdukları Afrin Platformu kapsamında gönüllü askerlik için Askerlik Şubesi'ne başvuru yaptı.

Kars'ta Afrin Platformu üyeleri Askerlik Şubesi'ne başvuruda bulundu

Afrin Platformu üyesi yaklaşık 15 kişi Cuma Namazı çıkışında Askerlik Şubesi'ne gelerek Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için dilekçe verdi. Askerlik Şubesi önünde Saygı Duruşu'nda bulunan ve İstiklal Marşı'nın okuyan grup adına basın açıklaması yapıldı.
Burada grubun oluşturduğu basın açıklaması okundu. Afrin Platformu'nca oluşturulan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
'Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin birlik bütünlüğünden yanayız. Bu milletin bir ferdi olarak güney komşumuz Suriye'nin kuzeyine oluşturulmak istenen terör koridorunun farkında ve bunu önlemek için harekat düzenleyen ordumuzun yanındayız. Hali hazırda devam eden operasyonları sulandırmak, Ordumuzu ve Hükümetimizi uluslar arası platformlarda zor durumda bırakmak için gayret gösteren legal veya illegal örgütlerin ve yapmak istedikleri faaliyetlerin farkındayız. Milletimiz müsterih olsun bu tür oluşumlar amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Fakat bugün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sancağı altında gönüllü olarak yer almak istememizin sembolik bir anlamı vardır. O da Türk Milleti'nin şartlar ve koşullar ne olursa olsun birlik ve bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğimizdir. Ordumuzun Sancağı altında gönüllü olarak görev almak istiyoruz.'
Grup daha sonra dilekçelerini Askerlik Şubesi yetkililerine teslim etti. Askerlik Şubesi önünden ayrılan grup Kızılay Kan Merkezi'ne gelerek burada kan bağışında bulundu.

Kars’ta Afrin Platformu üyeleri Askerlik Şubesi’ne başvuruda bulundu

SIRADAKİ HABER
}