HaberlerSamsun HaberleriHızlı tren Samsun'un ufkunu açacak

Hızlı tren Samsun'un ufkunu açacak - Samsun Haberleri

Vali Osman Kaymak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amasya'dan müjdelediği hızlı trenin Samsun'un ufkunu açacağını belirterek, 'Yerli otomobille ilgili de çalışmalarımız devam ediyor' dedi

Hızlı tren Samsun'un ufkunu açacak

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Belediyesi ve Havza Belediyesi'nin düzenlediği tirit gecesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Samsun'daki gelişmeleri değerlendiren Vali Kaymak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amasya'dan müjdelediği Samsun-Mersin arasındaki hızlı trenin Samsun'un ufkunu açacağını söyledi.

YERLİ OTOYA DEVAM

Samsun'un son dönemde güzel gelişmeler yaşadığını kaydeden Vali Kaymak, "Artık göç veren değil göç alan bir iliz. Göç alan il olma konusunda da istihdam çok önemli. Samsun, her anlamda yüksek potansiyeli olan bir il. Bu potansiyeli daha iyi kullanma konusunda yapılacak çok daha fazla işimiz var. Havza Organize Sanayi Bölgesi arsa satış aşamasına geldi. Yerli ve milli otomobil projesinin Havza’da olması için hazırladığımız dosyamızı, bakanlarımıza ve iş adamlarımıza gönderdik. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. O projenin buraya gelmesi müthiş şekilde Samsunumuzun önünü açacak. Yine Cumhurbaşkanımızın Amasya’da müjdelediği hızlı tren Samsun'un ufkunu açacak, Samsun’u çok daha ileriye taşıyacak. Sağlık Bakanımız, milletvekillerimiz ve sizler ile ülkemize güç vermek için çalışıyoruz" diye konuştu.

YIPRATMAK İSTİYORLAR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de sürdürdüğü Afrin Operasyonu'na da değinen Vali Kaymak, "Afrin’de silahlı kuvvetlerimiz çok ciddi bir mücadele veriyor, PKK belasından ülkemizi arındırmaya çalışıyor. Pek çok yorumlar yapılıyor, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birliklerine terörist diyerek iş birliği yapmamamız isteniyor. Konu ile ilgili olarak sayın Cumhurbaşkanımız açıklamalar da yaptı. Bunu kabul edersek ÖSO’yu oradan geri çekeceğiz. Türk askerini öne süreceğiz ve daha çok şehit haberi alacağız. Şehit gelmesi demek Cumhurbaşkanımızın yıpranması demektir. Bu amaçla bunlar söyleniyor. Sırf Cumhurbaşkanı yıpransın diye bu ülkenin evlatlarını şehit etmeyi göze alanlara dikkat etmeliyiz'' ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}