HaberlerAdıyaman HaberleriEğitim Sen'den öğretmen alımına destek

Eğitim Sen'den öğretmen alımına destek - Adıyaman Haberleri

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 25 bin öğretmen alımını desteklediklerini söyledi.

Eğitim Sen'den öğretmen alımına destek

Şube Başkanı Ali Deniz, Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz'ın 25 bin öğretmen atanacağı müjdesini değerlendirerek, öğretmen alımlarını desteklediklerini kaydetti.
Milli Eğitim Bakanlığının Şubat ayında yapacağı öğretmen alımlarında KPSS puanı üzerinden hareket edilmesi adalet ve hakkaniyetin gereği olduğunu vurgulayan Başkan Deniz, 'KPSS puan üstünlüğüne göre sağlıklı bir güvenlik soruşturması ile atama yapılmasını makul bir yöntem olarak görüyoruz. Mülakat konusuna bakışımızı koruduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Gerekli bir işlem olarak görmedik ve görmüyoruz da. Harici yöntemler küskün ve kırgınlar kitlesi üretmekten, sosyal maliyet artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır ve yaramamıştır da. Bu konuda sendikamızın yaklaşımı nettir. Biz ülkemizin kalkınmasının, ortada takdir edilmesi gereken işler ve icraatlar varsa ki var, hakkın teslim edilmesinin, atılan olumlu adımları değersizleştiren bazı noktaların ayıklanarak daha fazla memnuniyet, sosyal fayda ve katma değer üretilmesinin tarafıyız. Bizim önerilerimiz, tenkit ve tekliflerimiz daha iyiyi geliştirmek içindir, gerginleştirmek için değildir. Biz sorunlardan beslenen değil, çözümleriyle güçlenen sendikal akımız. Ülkenin altını oyanlar, bizim gibi ülke için zor zamanlarda kalıbını ortaya koyanları anlayamaz' ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}