HaberlerÇanakkale HaberleriÇanakkaleli kadınlara hitabet eğitimi

Çanakkaleli kadınlara hitabet eğitimi - Çanakkale Haberleri

Çanakkaleli kadınlar, Akademisyen ve Hitabet Eğitmeni Gökhan Bayram'dan hitabet eğitimi aldılar. Girişin kitap karşılığı olduğu eğitimde toplanan kitaplarla köylere kütüphane kurulacak.

Çanakkaleli kadınlara hitabet eğitimi

Çanakkale Güç Birliği Platformu Kadın Komisyonu, Çanakkaleli kadınlar için 'Kadın ve Hitabet' eğitimi düzenledi. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitim, hitabet alanında çalışmalarıyla bilinen akademisyen Gökhan Bayram tarafından verildi.
Siyasi partiler, STK'lar ve aktif kadın gruplarının katıldığı eğitim kitap karşılığı yapıldı. Kadınlara her ayın ilk hafta sonu ücretsiz ve sertifikalı eğitim düzenlediklerini belirten Platform Kadın Komisyonu Başkanı Nadide Altın, toplanan kitaplarla köylere kütüphane kuracaklarını belirtti.
Gökhan Bayram, 3 saat süren, uygulamalı ve eğlenceli eğitimde kadınlar arasında yarışmalar düzenleyerek armağanlar sundu. Kadınlara sese iyi gelen doğal ürünler veren, konuşma tekniklerini kadınlarla paylaşan Bayram, program sonunda ise hitabet alanındaki kitabını imzaladı. Eğitimde, hitabet yöntemleri ile ziyafet vermenin birbirine benzediğini belirten Bayram, 'Yemek yapmakta da hazırlık, malzeme toplama, sunulacağı hazırlama, süsleme, takdim ve düzen vardır' dedi. Bayram, kadınların iyi sesleri dinlemelerini, bolca okumalarını, konuşmayı önemsemelerini önerdi. Eğitimde kadın hatiplerin konuşmalarından örnekler ile bilimsel veriler kadınlarla paylaşıldı.
Eğitimin girişinde kadınlar tarafından getirilen kitaplar sayesinde 550 kitap toplandı. Türk ve dünya klasikleri ağırlıklı kitaplar ile önümüzdeki günlerde çeşitli köylerde kütüphaneler kurulacak.

Çanakkaleli kadınlara hitabet eğitimi

SIRADAKİ HABER
}