HaberlerÇanakkale HaberleriBaşkan Yavaş, deve güreşi hazırlıklarını inceledi

Başkan Yavaş, deve güreşi hazırlıklarını inceledi - Çanakkale Haberleri

Çanakkale'nin Lapseki İlçesine bağlı Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, 11 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek 28. Geleneksel Umurbey Deve Güreşi Festivali öncesi hazırlıkları yerinde inceledi.

Başkan Yavaş, deve güreşi hazırlıklarını inceledi

Umurbey Belediyesi himayesinde düzenlenen deve güreşi festivali öncesi beldede hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Belde Stadı'nda yapılacak güreşler öncesi çalışmaları yerinde inceleyen Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, hazırlıklar hakkında bilgi aldı.
Büyük katılımın beklendiği güreşleri eksiksiz bir şekilde düzenlemek için çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Yavaş, 'En eski geleneklerimizden biri olan deve güreşlerimizi Umurbey'e yakışır bir şekilde icra edebilmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Şampiyon develerimiz beldemize gelmeye başladı. Deve güreşlerine gönül veren herkesi önümüzdeki pazar günü Umurbey'e bekliyorum' dedi.
Bu yıl 28'incisi gerçekleştirilecek Geleneksel Umurbey Deve Güreşi Festivali, 11 Şubat Pazar günü saat 10.00'da Umurbey Belde Stadı'nda yapılacak.

Başkan Yavaş, deve güreşi hazırlıklarını inceledi

SIRADAKİ HABER
}