HaberlerManisa HaberleriMuradiye'deki dere temizliği tamamlandı

Muradiye'deki dere temizliği tamamlandı - Manisa Haberleri

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi'nde yer alan derede başladığı temizlik çalışmasını tamamladı.

Muradiye'deki dere temizliği tamamlandı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa'nın 17 ilçesinde dere temizlik çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi'nde yer alan derede olası su taşkınları yaşanmaması adına yapılan dere temizlik çalışmasını tamamladı. Bu sayede dere yatağı yabancı maddelerden arındırılarak suyun akışı sağlıklı hale getirildi.
'MASKİ hem yaya hem araç trafiğini rahatlattı'
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ'nin hizmetlerini takdir ettiklerini dile getiren Muradiye Mahalle Muhtarı Eyüphan Aykıran, 'Mahallemizden geçen dere yola yakın olduğu için trafiği de aksatıyordu. Dere içinde çoğalan sazlık ve otlardan dolayı yolun karşısı görünmüyordu. Bu durum çok tehlikeli bir noktada olduğu için trafiği olumsuz etkiliyordu. MASKİ yetkilileri temizlik çalışmalarını tamamlayarak trafiği rahatlattı. Aynı zamanda dere yatağındaki pislikler ve otlar temizlenerek suyun akışı düzene girdi ve taşkın sorunumuz ortadan kaldırıldı. Hizmet aşkıyla çalışan MASKİ personelinin emeğine sağlık, onlara çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun'a mahallem ve şahsım adına ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyorum' dedi.

Muradiye’deki dere temizliği tamamlandı

SIRADAKİ HABER
}