HaberlerSamsun HaberleriTerme metruk yapılardan arınıyor

Terme metruk yapılardan arınıyor - Samsun Haberleri

Terme Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Başkan Kul, son 4 yılda 100 metruk yapının yıkıldığını söyledi

Terme metruk yapılardan arınıyor

Terme Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımına devam ediyor. Başkan Kul, ilçe sınırları içinde bulunan ve özellikle vatandaşların can güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binaların yıkım çalışmalarını yerinde inceledi.

YIKIMLAR SÜRECEK

4 yılda ilçe genelinde 100 metruk yapının yıkımının gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Kul, vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler doğrultusunda yıkımların süreceğini vurguladı.

ORTAK ÇALIŞMA

Yürütülen çalışmalarda, her an yıkılma tehlikesi taşıyan metruk yapıların belediye ekipleri tarafından yıkılması sonrasında hem oluşturduğu kötü görüntünün hem de çevre için oluşturduğu tehlikenin ortadan kaldırılmasının hedeflendiğini belirten Başkan Kul, "İlçemizde, vatandaşlarımızın şikayetine konu olan, çökme tehlikesi bulunan ve kullanılamaz durumdaki yapılar, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen ortak çalışmalarla yıkılıyor. Atıl vaziyette bulunan bu yapılar, hem yıkılma riski teşkil ediyor hem de çevresi için görüntü kirliliği oluşturuyor. Bu alanları ve çevresini temizleyerek daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz. Tüm mahallelerimizde bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde müdahale etmeye devam edeceğiz" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}