HaberlerSamsun HaberleriBakan Fakıbaba'dan Samsun'a selam

Bakan Fakıbaba'dan Samsun'a selam - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya, Yılmaz Ladik'te ziyaret ettiği Deliahmetoğlu Mahallesi Muhtarı Ahmet Göksun'un evinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı arayarak çiftçiler ile görüştürdü.

Bakan Fakıbaba'dan Samsun'a selam

Ladik'te yatırım inceleme programları kapsamında muhtarları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şıhlı Mahallesi Muhtarı Sezai Balcı ve Deliahmetoğlu Mahallesi Muhtarı Ahmet Göksun'u ziyaret etti.
Muhtarlar ile sohbet ettikten sonra kırsal kalkınma projeleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından ahır ve Saanen keçisi desteği alan ve Deliahmetoğlu Mahallesi'nde yaşayan Ahmet Aygül’ü evinde ziyaret eden Başkan Yılmaz, "Ahmet kardeşimize geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz kırsal kalkınma projesi kapsamında 20 adet Saanen keçisi vermiştik. Ahırının yapımında da Büyükşehir Belediyesi olarak yardımcı olduk. Bugün geldiğimizde hayvan sayısının 50'ye yükseldiğini ve önümüzdeki bir kaç ay içinde keçilerin yavrulayacağını öğrendik. Bu bizi fazlasıyla memnun etti" dedi.

FAKIBABA: TÜRKİYE İSTİKRARA KAVUŞACAK

Başkan Yılmaz daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı arayarak çiftçilerle görüştürdü. Fakıbaba, telefonda yaptığı konuşma sırasında Turkiye'de tarım ve hayvancılığın sistematik şekilde ilerlediğine dikkat çekerek, "Kalkınma köylerden başlar. Eğer köylerdeki kardeşlerim kalkınmamışsa, para kazanamıyorsa, işiyle meşgul olup mutlu olamıyorsa, inanın şehirde mutlu olamaz. Bunu bilen bir kardeşiniz olarak tarım ve hayvancılık adına çalışmalar yapıyoruz. Şuna emin olun tarım ve hayvancılığın önü açık. Zaman zaman sıkıntılar olabilir ama göreceksiniz bir istikrara kavuşacak. Yani hayvan besleyen de, buğday eken de ne kadar kâr edeceğini bilecek. Sayın başkanım size çok teşekkür ediyorum, beni bu değerli arkadaşlar ile görüştürdüğün için. Onların mutluluğu benim mutluluğum. Afrin'de görev yapan askerlerimiz dua etsinler" açıklamalarında bulundu.

SIRADAKİ HABER
}