HaberlerSamsun HaberleriÜretici yaptığı işe inanmalı

Üretici yaptığı işe inanmalı - Samsun Haberleri

Türkiye patent haritasında 2017 yılında 35 başvuruyla 19'uncu sırada yer alan Samsun için konuşan STSO Başkanı Murzioğlu, 'Üreticimiz yaptığı işin değerine inanmalı' dedi

Üretici yaptığı işe inanmalı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Adres Patent tarafından çıkarılan patent başvuru haritasında 35 başvuruyla 19'uncu sırada yer alan Samsun ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

DAHA ÇOK BAŞVURU OLMALI

Samsun'un bölgesinin ve ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olduğunu belirten Murzioğlu, "Baktığımızda İstanbul'da 4 bine yakın, Manisa'da bin 200'lerde başvuru sayısı var. Yine Ankara, Bursa ve Kocaeli de üst sıralarda yer alıyor. Bizim de Samsun olarak daha çok başvuru yapıp daha üst sıralarda yer almamız gerekiyor" diye konuştu.

ÖNEMİNİ KAVRAMALIYIZ

Markalaşmanın önemine değinen Murzioğlu, "Markalaşmanın önemini kavramamız lazım. Dün 20 liraya satılan bir gömlek, o şirket marka olduğunda bugün 100 liraya satılıyor. Dünyaya bakıldığında marka olan firmalar var. Bizden neden markalar çıkmasın, 'bu Samsun'un markası' denmesin? Bizim üreticimiz de yaptığı işe inanmalı. Yaptığın işin değerini artırmak için gayret göstermeli. Fikri ve sınai mülkiyet konusunun önemini biliyoruz. Rekabette de markalaşma önemlidir. Eğer rekabet etmek istiyorsak markalaşmaya önem vermemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU 

SIRADAKİ HABER
}