HaberlerSamsun HaberleriPÜİS Samsun Şube Başkanı Güler: 'Fiyatlar daha da düşmeli'

PÜİS Samsun Şube Başkanı Güler: 'Fiyatlar daha da düşmeli' - Samsun Haberleri

PÜİS Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, 'Şu anki akaryakıt fiyatları çok yüksektir, daha da düşmelidir. Temennimiz bu rakamların 4-4,5 lira civarlarına düşmesidir' dedi

PÜİS Samsun Şube Başkanı Güler: 'Fiyatlar daha da düşmeli'

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), benzinin litre satış fiyatına dün gece yarısından itibaren 11 ila 16 kuruş indirim yapıldığını duyurdu. Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, akaryakıt fiyatlarının yüksek olduğunu ve daha da düşmesi gerektiğini ifade etti.

ÜRETİMİMİZ YÜZDE 8

Benzine 11 ile 16 kuruş arasında indirimin söz konusu olduğunu belirten Güler, "Bu indirim ve zamlar, dünya petrol fiyatlarındaki oynamalarla ilgilidir. Şu anki akaryakıt fiyatları çok yüksektir, daha da düşmelidir. Temennimiz bu rakamların 4-4,5 lira civarlarına düşmesidir. Çünkü Türkiye'de her şey akaryakıt kullanımına açık hale geliyor. Karayolları yapılıyor, iyileştiriliyor. Bu nedenle biz de fiyatların bu seviyelerden oldukça aşağı düşmesini istiyoruz. Olmaması için de bir neden yok. Petrol üreten ülkeler, fiyatın düşmemesi için rafinerideki üretimi kısıyorlar. Petrol bollaşınca fiyat düşüyor, azalınca fiyat artıyor. Fakat böyle seyrettiği takdirde daha da düşeceğini tahmin ediyoruz. Maalesef bizim ülke olarak üretimimiz de yüzde 8'ler civarında. Dışa bağımlı olduğumuz için bu artışlarla karşı karşıya kalıyoruz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}