HaberlerSamsun HaberleriAK Parti Milletvekili Kurt: 'Samsun bölgenin yıldızı'

AK Parti Milletvekili Kurt: 'Samsun bölgenin yıldızı' - Samsun Haberleri

AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun'un Karadeniz Bölgesi'nin parlayan yıldızı olmaya devam ettiğini belirterek, 'Hükümetimizin yaptığı yatırımlar gün geçtikçe kendini göstermeye ve rakamlara yansımaya başlıyor' dedi

AK Parti Milletvekili Kurt: 'Samsun bölgenin yıldızı'

AK Parti Samsun MilletvekiliHasan Basri Kurt, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kurt, çelik, çimento ve su ürünlerindeki ihracat artışının kent ihracatını yüzde 50 oranında artırdığını dile getirdi.

İHRACAT ARTIYOR

Samsun'un Karadeniz Bölgesi'nin parlayan yıldızı olmaya devam ettiğini dile getiren Kurt, "Hükümetimiz tarafından yapılan yatırımlar gün geçtikçe kendini göstermeye ve rakamlara yansımaya başlıyor. Çelik, çimento ve su ürünleri sektörlerindeki ciddi ihracat büyümesi, Samsun geneli ihracatını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 50 artırdı ve 45,5 milyon dolar olarak gerçekleşti" dedi.

BÜYÜMEYE DEVAM

Milletvekili Kurt, "Türkiye üzerine ne kadar planlar kurulsa da, ekonomik ve çeşitli alanlarda zor durumu sokulmak istensek de, milletçe kenetlenerek her daim bunların üstesinden gelmeyi başarmışızdır. Türkiye ekonomisi de büyümeye güçlenmeye devam edecektir" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}