Bartın haber: BÜ Rektörü Uzun: 'Üniversitemizi proje üretim merkezine dönüştürme gayretindeyiz

Bartın haber: Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi (PTO) Genel Koordinatörlüğünce düzenlenen 'Proje Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, 'Üniversitemizde üretilen proje sayısını ve niteliğini arttırmak için gayret gösteriyoruz' dedi.

BÜ Rektörü Uzun: 'Üniversitemizi proje üretim merkezine dönüştürme gayretindeyiz

Proje Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapan Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi (PTO) Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Kaygın, koordinatörlüğün yapısı ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise üniversitenin proje üretme doğrultusundaki genel durumundan bahsederek, 'Kalite süreçlerinde sürekli iyileşme mantığı önemlidir. Yani bugün dünden daha iyi olmalı, yarınımız da bugünden daha iyi olmalıdır. Asla iki günümüz aynı olmayacak anlayışıyla her gün üzerine ekleyerek çalışmalıyız. Üretilen proje sayısının ve niteliğinin artırılması gerekmektedir' dedi.
'Projeleri bölgemizin dinamiklerine göre oluşturmalıyız'
Rektör Uzun, akademisyenlere proje üretme konusunda bazı önerilerde de bulunarak, 'Bölgemizden başlayarak projeler üretmeli, bu çalışmaların çıktılarını katma değer olarak yöre halkına sunmalıyız. Bu sayede yatırımcılarımızın ilgisini bölgemizin üzerine çekebiliriz. Üniversitemizi bu şekilde söz sahibi olan bir konuma getirebiliriz. Üniversitemizi eğer bir proje üretim merkezine dönüştürebilirsek, bu seferberliği başlatabilirsek bunun doğal sonucu olarak da başarılar birbirini takip edecektir. Çok uzun olmayan bir vadede bunu gerçekleştirebilmemiz durumunda başarılarımız katlanarak devam edecektir' diye konuştu.
'Yaptığımız çalışmalarla üniversitemizi üst sıralara çıkarmalıyız'
Akademisyenlerin ürettiği çalışmalarla Bartın Üniversitesini üst sıralara taşıyacağına olan inancını da dile getiren Rektör Uzun, 'Üniversiteler bazı kuruluşlar tarafından çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak sıralandırılıyor. Bu sıralandırmalar genellikle Ar-Ge çalışmaları üzerinden yapılmaktadır. Biz üniversite olarak yaptığımız çalışmalarda kalite ölçütlerinde sınıflandırmalarda hızlı bir gelişme göstermemiz gerekiyor. Bu noktada Proje Teknoloji Ofisine önemli görevler düşmektedir. Proje Teknoloji Ofisi bütün akademisyenlerimizi başvurular gibi çeşitli konularda bilgilendirecek, destekleyecek ve teşvik edecektir' şeklinde konuştu.
Öte yandan Bartın Üniversitesi bünyesinde 12'si tamamlanan 13 Avrupa Birliği projesi, 21'i tamamlanan 23 TUBİTAK projesi, 12'si tamamlanan 13 BAKKA projesi, 191'i tamamlanan 262 BAP projesi ve devam eden bir San-Tez projesi bulunuyor.

BÜ Rektörü Uzun: “Üniversitemizi proje üretim merkezine dönüştürme gayretindeyizEN ÇOK OKUNANLAR

Beşiktaş, Almanya'da kaybetti

1 Beşiktaş, Almanya'da kaybetti

Elektrik akımına kapılan genç yaşam mücadelesi veriyor

2 Elektrik akımına kapılan genç yaşam mücadelesi veriyor

Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba Kızılcahamam'da

3 Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba Kızılcahamam'da

İki otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

4 İki otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

Şampiyonlar Ligi: Chelsea: 1 - Barcelona: 1

5 Şampiyonlar Ligi: Chelsea: 1 - Barcelona: 1

UEFA Şampiyonlar Ligi: Bayern Münih: 5 - Beşiktaş: 0 (Maç sonucu)

6 UEFA Şampiyonlar Ligi: Bayern Münih: 5 - Beşiktaş: 0 (Maç sonucu)

Barakada çıkan yangın araçlara sıçradı

7 Barakada çıkan yangın araçlara sıçradı

Maskeli silahlı soyguncu, pompacıyı döverek cebindeki parayı aldı

8 Maskeli silahlı soyguncu, pompacıyı döverek cebindeki parayı aldı

Başkent'te personel servisi devrildi: 3 yaralı

9 Başkent'te personel servisi devrildi: 3 yaralı

Televizyon hırsızları devriye atan polise yakalandı

10 Televizyon hırsızları devriye atan polise yakalandı


SIRADAKİ HABER