Samsun Haber | Samsun'da ulaşıma zam! İşte yeni fiyatlar...

Samsun Haber | 2018'in ilk UKOME toplantısı yapıldı. Dolmuş ve minibüslerde tam bir kişi 3 TL oldu, tramvay, ring ve ekspres ücretlerine ise herhangi bir zam yapılmadı.

Samsun'da ulaşıma zam! İşte yeni fiyatlar...

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) 2018 yılı 1. olağan toplantısı yapıldı. Toplantıda toplu ulaşımda taşıma ücretleri yeniden düzenlendi. Şehir içi minibüs, taksi dolmuş, özel halk otobüsleri, Salıpazarı ve Tekkeköy’de toplu taşımacılık hizmeti veren minibüs ve özel halk otobüslerine yolcu ücretlerine zam yapıldı. Yeni gelen zamla birlikte tam bir kişi 3 TL oldu. Tramvay, ring ve ekspres ücretlerine ise herhangi bir zam yapılmadı.

ZAM TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen UKOME toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan başkanlığında gerçekleşen 2018 yılının 1. UKOME toplantısında 38 madde görüşüldü ve tüm maddeler oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddeleri arasında Samsun’da toplu taşımacılık hizmeti veren esnafın artan akaryakıt, asgari ücret ve yedek parça fiyatlarına bağlı olarak ulaşım ücretlerindeki zam talepleri de değerlendirildi. Yapılan müzakereler ile şehir içi minibüs hatları, taksi dolmuş hatları, özel halk otobüsleri, Salıpazarı ve Tekkeköy’de toplu taşımacılık hizmeti veren minibüs ve özel halk otobüsleri yolcu ücretlerine zam yapıldı. Ayrıca TESK Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın teklifiyle öğrenci indirimi uygulanmayan bazı minibüs hatlarında öğrenci indirimi uygulanması kararı alındı. Karar neticesinde dolmuş ve minibüslerin ücretleri 16 Şubat’tan itibaren tam bir kişi 3 TL, öğrenci ise 2,5 TL olacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza: 1 ölü

1 Samsun'da feci kaza: 1 ölü

Samsunlular dikkat! Kartınıza el konulabilir

2 Samsunlular dikkat! Kartınıza el konulabilir

Cenaze naklinde yeni dönem

3 Cenaze naklinde yeni dönem

Samsun'da otomobil elektrik direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da otomobil elektrik direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da dehşet! Bıçağı ensesine sapladılar

5 Samsun'da dehşet! Bıçağı ensesine sapladılar

Kılıç ve Akcagöz düellosu sürüyor: 'Cesareti varsa karşıma çıksın'

6 Kılıç ve Akcagöz düellosu sürüyor: 'Cesareti varsa karşıma çıksın'

Samsun'da inşaat iskelesi çöktü

7 Samsun'da inşaat iskelesi çöktü

Gözümüz bu maçlarda

8 Gözümüz bu maçlarda

Samsun'da 10 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi yakalandı

9 Samsun'da 10 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi yakalandı

Samsun'da uyuşturucu ticaretine tutuklama

10 Samsun'da uyuşturucu ticaretine tutuklama


SIRADAKİ HABER