HaberlerEdirne HaberleriETSO, Büyükelçi Volkan Türk Vural'ı ağırladı

ETSO, Büyükelçi Volkan Türk Vural'ı ağırladı - Edirne Haberleri

Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği'ne atanarak yeni görevine başlayan Büyükelçi Volkan Türk Vural, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren'i ziyaret etti.

ETSO, Büyükelçi Volkan Türk Vural'ı ağırladı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın yapısı, çalışmaları ve Edirne ekonomisi hakkında Büyükelçi Vural'ı bilgilendiren Zıpkınkurt, 'Osmanlıya 92 yıl başkentlik yapmış günümüzde de halen tarihi dokusunu taşıyan ve ayakta kalmış eserleri ile sultanların şehri, şehirlerin sultanı olan ilimizin ekonomisi turizm ve tarıma dayalı. Türkiye'de pirinç ihtiyacının yüzde 40'ı bölgemizden yetişiyor, ayrıca ilimiz ayçiçek ve buday ambarı. Tarıma dayalı sanayinin gelişmesi adına Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışmalar yürütüyoruz' dedi.
Zıpkınkurt açıklamasının devamında, 'Edirne konum itibari ile Türkiye'nin Avrupa'ya açılan yüzü. Bu kapsamda komşu ülkeler ile bağlantılarımızı her zaman sıkı tutuyor, Bulgaristan ve Yunanistan ile çeşitli projeler yürütüyoruz. ilimiz turizm ve ticaret hacminin gelişmesi adına sadece Balkan Ülkeleri ile sınırlı kalmıyoruz. Odamız kapılarının tüm dünya ülkelerine açık olmasının yanı sıra, üyelerimizin de dünyaya açılabilmeleri adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz' ifadelerini kullandı.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirilmesi planlanan yeni projelerden söz eden Zıpkınkurt Büyükelçi Volkan Türk Vural'a yeni görevinde başarılar diledi.
Büyükelçi Volkan Türk Vural ise, 'Göreve başlayalı iki hafta oldu. Bizim işimiz yeni pazarlar yaratarak ticaretin önünü açmak ve sınır ticaretinin gelişmesinin kolaylaşmasını sağlamak. Bu kapsamda Edirne'nin gelişmesi adına yapılacak çalışmalarda en büyük destekçilerinizden olmaya hazırım' dedi.

SIRADAKİ HABER
}