HaberlerAydın HaberleriMustafa Savaş; 'Temmuz ayında Aydın Şehir Hastanesinin temelini atarız'

Mustafa Savaş; 'Temmuz ayında Aydın Şehir Hastanesinin temelini atarız' - Aydın Haberleri

AYDIN (İHA) – AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın'a yapılacak şehir hastanesi için çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek; 'Temmuz ayında temelini atarız' dedi.

Mustafa Savaş; 'Temmuz ayında Aydın Şehir Hastanesinin temelini atarız'

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, yaptığı açıklamada; 'İlimiz 'de yapılacak 800 yatak kapasiteli Aydın Şehir Hastanesi'nin 11 Eylül 2017 tarihli Bakan oluru ile başlayan ve diğer aşamalarının da tamamlanmasıyla yapımına 2018 yılında başlanacağını hemşerilerime müjdelemiştik' dedi.
Savaş, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürüyle görüştüğünü belirterek; 'Aydın Şehir Hastanesi için 07 Kasım 2017 tarihinde ön yeterlilik ihalesi yapılan 16 firma yeterli bulunmuştur. Ön Yeterlilik İhale Komisyon kararı 17 Ocak 2018 tarihinde alınmış ve ön yeterliliği geçen firmaların ilk teklif başvuruları ile davet süreci başlamıştır. 13 Nisan 2018 tarihinde ilk tekliflerin alınması ile birlikte 10 Mayıs 2018 tarihinde inşaatı yapacak yüklenici firmalar belli olacak' şeklinde konuştu.

Ankara'da başta Aydın Şehir Hastanesi olmak üzere program çerçevesinde hükümet yatırımlarının bir an önce hayata geçmesi için üç vekil olarak çalışmalarını yoğunlaştırdığını belirten Savaş, 'Aydın Şehir Hastanesi için ihale sürecinin ilk aşamasında ön yeterliliği geçen firmaların ilk teklif başvuruları ile davet süreci başlatılacak. 13 Nisan 2018 tarihinde ilk tekliflerin alınması ve 10 Mayıs 2018 tarihinde sonuçların firmalara iletilmesi planlanmakta. İhale süreci Haziran ayında tamamlanmasıyla Temmuz-Ağustos en geç Eylül ayında hastanemizin temeli atılacak inşallah' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}