HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da görevli öğretmenden büyük başarı

Samsun'da görevli öğretmenden büyük başarı - Samsun Haberleri

Samsun'da görevli öğretmen Nurten Akkuş, Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin 2018 yılı için seçtiği 'En İyi 10 Öğretmen'inden biri oldu.

Samsun'da görevli öğretmenden büyük başarı

Samsun'un Ayvacık İçesi'nde bulunan Ayvacık Anaokulunun müdürü 11 yıllık öğretmen Nurten Akkuş, Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey'in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin 2018 yılı için seçtiği 'En İyi 10 Öğretmen' arasında yer aldı. Dünyada ilk 10 öğretmen arasına giren öğretmenleri Bill Gates sosyal medyadan açıkladı.

ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUM

Çok mutlu olduğunu belirten Akkuş, 'Dünyada en iyi ilk 10 öğretmen arasına giren ilk Türk öğretmen oldum. Ödül töreninde Türk bayrağını dalganlandıracağız. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bunu hep birlikte başardık.Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok güzel projelerimiz var. Son olarak Afrin'de şehitlerimiz oldu. Şehitlerimiz bayrağımızı dalgalandırmak için can verdiler. Ben bu başarıyı şehitlerimize armağan ediyorum' dedi.

Nurten öğretmen, 18 Mart'ta Dubai'de düzenlenecek dünyanın en iyi öğretmeni ödül törenine katılacak.

SIRADAKİ HABER
}