Ankara haber: İpsala'da operasyonlarda 20 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ankara haber: Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince İpsala Gümrük Kapısı'nda Şubat ayı içerisinde düzenlenen iki farklı operasyonda piyasa değeri 1 milyon 400 bin TL olan toplam 20 kilo esrar ve eroin ele geçirildi.

İpsala'da operasyonlarda 20 kilo uyuşturucu ele geçirildi

İlk operasyonda İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince İpsala Gümrük Sahası'na gelen Makedonya plakalı otomobilden şüphelenilmesi üzerine araç, X-Ray taramasına sevk edildi. Yapılan taramada araçta şüpheli yoğunluk görülen dört nokta işaretlendi ve araç aranmak üzere muhafaza memurları refakatinde arama hangarına getirildi. Hangarda bekletilen narkotik dedektör köpeği Amper ile yapılan aramada köpeğin ön ve arka koltukları ile sol arka çamurluğa aşırı tepki verdiği görüldü. Muhafaza personelince yapılan fiziki aramada koltukların altında ve çamurluğun üstündeki doğal boşluklara gizlenmiş vaziyette paketler bulundu. Yapılan sayım ve tartımda araca gizlenmiş 15 kilo ağırlığında piyasa değeri 450 bin TL olan esrar ele geçirildi. Makedonya pasaport hamili araç sürücüsü I.D. gözaltına alınarak, İpsala Cumhuriyet Savcılığı nezdinde soruşturma başlatıldı.
İkinci operasyonda ise, İpsala Gümrük Sahası'na gelen Arnavutluk plakalı otomobil sistem tarafından X-Ray taramasına sevk edildi. Otomobilde yapılan taramada aracın alt kısmında şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine muhafaza personelince arama hangarına getirilen araçta narkotik dedektör köpek Nixe ile yapılan aramada köpek aracın tabanına aşırı tepki verdi. Araçta başlatılan aramada ön kısmında bulunan döşeme söküldüğünde normalde araçta olmaması gereken bir kapak olduğu görüldü. Kapak kaldırıldığında gizli bölmede bulunan paketler çıkarılarak, paketlerden alınan numune uyuşturucu test kitine yüklendiğinde eroin uyarısı alındı. Yapılan tartım sonucunda 9 adet pakette piyasa değeri 950 bin TL olan toplam 5 kilo eroin ele geçirildi. Araçta bulunan Arnavutluk kökenli A.H. ise gözaltına alınarak, İpsala Cumhuriyet Savcılığı nezdinde soruşturma başlatıldı.

İpsala’da operasyonlarda 20 kilo uyuşturucu ele geçirildiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

1 Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

2 Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

3 Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

4 Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

Yardım için okul arıyorlar

5 Yardım için okul arıyorlar

Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız

6 Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız

Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

7 Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

Af umudu...

8 Af umudu...

(ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

9 (ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

Valbuena ile ilgili kulüpten açıklama

10 Valbuena ile ilgili kulüpten açıklama


SIRADAKİ HABER