Antalya haber: Bahçeşehir robotik takımı Muratpaşa'da

Antalya haber: Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mart ayında Amerika'da düzenlenecek yarışmaya katılacak olan öğrencileri ağırladı.

Bahçeşehir robotik takımı Muratpaşa'da

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, her Çarşamba gerçekleştirdiği randevusuz görüşme saatlerinde Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi robotik takımı öğrencilerini ağırladı. 4 yıl önce kurulan ve şu anda 20 öğrenci ve 2 takımdan oluşan Antalya ilk ve en büyük robotik takımının ziyaretinde, gençler projelerini ve elde ettikleri başarıları Başkan Uysal'la paylaştı.
Geçen yıl üçüncüsü düzenlenen First Robotics Competitions (FRC) Liselerarası Robotik Yarışması'nda katılan, Turkish Off-Season Turnuvası'nda 54 takım içinden 'Rookie All-Star' Ödülü'ne uzanan gençler, en büyük hedeflerinin 14-17 Mart 2018 tarihleri arasında Amerika'da gerçekleşecek FRC Kick-Off Yarışması'nda Türk gençlerini temsil etmek olduğunu söyledi.
Gençleri tebrik eden Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak hızla gelişen ve değişen teknolojiye gerek kurumun gerekse toplumun uyum sağlaması için bir dizi çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtti.
Başkan Uysal, 'Kısa bir süre sonra bir proje bilgi bankasını da sahip olacak inovasyon merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca kentin dezavantajlı, sosyal açıdan zayıf mahallerinde çocuklarımız için geçen yaz döneminde kodlama eğitimi programları düzenledik. Muratpaşa Belediyesi olarak bir şekilde bu süreci kenarından tutmaya çalışıyoruz. Ama sizlerle gurur duymamak mümkün değil. Tebrik ediyorum. Mümkün olduğu ölçüde yanınızda olacağız' dedi.
Ziyaretin sonunda gençler, Başkan Uysal'a takım şapkası hediye etti.

Bahçeşehir robotik takımı Muratpaşa’daEN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

1 OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

Samaras büyük oynuyor

2 Samaras büyük oynuyor

Samsunspor'da tartışılan revizyon

3 Samsunspor'da tartışılan revizyon

Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

4 Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

Bu ne hal Ayite?

5 Bu ne hal Ayite?

 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

6 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

7 1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

Yarı yarıya düşüş

8 Yarı yarıya düşüş

Kuzey Irak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit oldu

9 Kuzey Irak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit oldu

Geçimden ötesi de var...  

10 Geçimden ötesi de var...  


SIRADAKİ HABER