HaberlerAydın HaberleriHalk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor

Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor - Aydın Haberleri

AYDIN (İHA) – Aydın merkez Efeler Mimar Sinan Mahallesi'ndeki 31 bin metrekarelik arazi için yapılan halkoylamasının sonuçları belli oldu. 38 bin 961 vatandaşın oy kullandığı oylamada vatandaşlar arazinin yeşil alan, çocuk parkı ve spor alanı olarak kullanılmasını istedi.

Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor

Oylama sonucuna göre vatandaşların yüzde 91'i alanın 'yeşil alan' olarak kullanılmasını istedi. Vatandaşların yüzde 87'si alana 'çocuk parkı ve spor alanı' yapılsın derken; yüzde 84'ü 'çay bahçesi', yüzde 78'i 'kütüphane', yüzde 74'ü 'otopark' ve yüzde 73'ü alanın 'çocuk eğlence alanı' olarak kullanılmasını istedi.
Halkoylamasından çıkan sonuca göre Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanacak olan proje ilerleyen süreçte ilan edilecek.

Başkan Çerçioğlu: Halk ister, büyükşehir yapar
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu halkoylamasında oy vatandaşlara bir kez daha teşekkür ederken 'Demokrasi geleneğimizi yaşattığımız halkoylamasının sonucu Aydınımıza hayırlı olsun. Vatandaşlarımızın istedikleri şekilde bu arazimizi değerlendirip kullanıma açacağız. Aydınımıza bir yeşil alan daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aydın'da yaşamak ayrıcalıktır; halk ister, büyükşehir yapar' diye konuştu.
Aydın Kent Meydanı'na kurulan çadırdaki oylama 8-16 Ocak tarihleri arasında yapılmış ve vatandaşlar arazinin geleceği için oylarını kullanmış, demokrasi şenliğine dönüşen oylamada çocuğu yaşlısıyla her yaştan vatandaş, arazinin nasıl değerlendirilmesi gerektiğiyle ilgili fikrini paylaşmıştı.

Halk yeşil alan istedi, Büyükşehir yapıyor

SIRADAKİ HABER
}