Bilecik haber: Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa'yı mesken tuttu

Bilecik haber: Bozüyük ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 5 öğretmen ve 1 idareciden oluşan grup, İş Güvenliği ve Eğitim Ortamlarının incelenmesi konularında Portekiz'in Barcelos şehrindeki 2 haftalık eğitim çalışmalarını tamamlayarak ülkemize döndü.

Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa'yı mesken tuttu

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi daha önce Avrupa Komisyonu tarafından 2016-2020 yıllarını kapsayan dönemde Mesleki ve Teknik Eğitim alanında akredite edilmiş ve Türkiye'de bu akreditasyon belgesini kazanan ilk kurum olmuştu. Okul bu kapsamda yürütmekte olduğu KA116-Mesleki Eğitim Akreditasyon Belgesi ile Öğrenici ve Personel Hareketliliği 2017-1-TR01-KA116-043445 numaralı projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde 5 öğretmen ve 1 idareciden oluşan gurubu İş Güvenliği ve Eğitim Ortamlarının incelenmesi konularında 2 haftalık eğitim için Portekiz'in Barcelos şehrine gönderdi. İş başı eğitimi gözlem ve incelemeler yapan grup eğitimi başarı ile tamamlayarak ülkemize döndü.
Yine 21 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında Metal Teknolojisi alanından 7 öğrenci bir refakatçi öğretmen eşliğinde 21 gün Almanya'nın Duisburg şehrinde staj çalışması yaparak, ilk mesleki deneyimlerini, Avrupa'da aynı meslekten diğer öğrenciler ve meslek eğitmenlerinden kazandılar. Öğrenciler kendi alanlarında aldıkları meslek eğitiminin AB boyutunu yerinde ve yaşayarak gördüler, mesleki tecrübelerini, bilgi ve becerilerini arttırdılar. Bu grup ta çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlayarak ülkemize geri döndü.
Bunun yanında Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanından yine 7 öğrenci 1 refakatçi öğretmen eşliğinde 21 gün sürecek staj çalışmaları, teknik geziler, kurum ziyaretleri ile sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak üzere 11 Şubat 2018 tarihinde Almanya'nın Berlin şehrine gittiler ve çalışmalarına başladılar.
Ayrıca Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bu proje kapsamında gerçekleştirdikleri staj faaliyetleri sonucunda beceri, deneyim ve yeterliliklerini kanıtlayabilmelerini ve ülkemiz dışında Avrupa'da işe girme imkânı sağlayan ve AB hareketliliklerini destekleyen uluslararası mesleki yeterlilik belgesi olan Europass hareketlilik belgesine sahip oluyorlar. Okul Müdürü Yusuf Özcan, projelerin hazırlanarak hayata geçirilmesiyle birlikte gerçekleştirilen ziyaretler ve faaliyetler sonrasında elde edilen kazanımlardan dolayı emeği geçen öğretmenlerine teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa’yı mesken tuttuEN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

1 OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

Samaras büyük oynuyor

2 Samaras büyük oynuyor

Samsunspor'da tartışılan revizyon

3 Samsunspor'da tartışılan revizyon

Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

4 Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

Bu ne hal Ayite?

5 Bu ne hal Ayite?

 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

6 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

7 1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

Yarı yarıya düşüş

8 Yarı yarıya düşüş

Geçimden ötesi de var...  

9 Geçimden ötesi de var...  

Kuzey Irak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit oldu

10 Kuzey Irak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit oldu


SIRADAKİ HABER