HaberlerProvokatif eylem uyarısı yapıldı

Provokatif eylem uyarısı yapıldı

Samsunspor Taraftar Dernekleri Hatay'a gitme kararını şimdilik güvenlik gerekçesiyle ertelediklerini söyledi. Taraftar Dernekleri adına açıklama yapan Tonguç Ali Anıl, 'Samsun Valiliğimiz ve emniyet güçlerimizin yaptığı provokatif eylemler olacağı uyarısı nedeniyle Mehmetçik'e moral ziyaretimizi şimdilik erteledik'dedi.

Provokatif eylem uyarısı yapıldı

KARARA SAYGILIYIZ

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin kentine yönelik başlatılan operasyonuna destek veren Samsunspor Taraftar Grupları 20 otobüs ile Hatay'a gitme kararı almıştı. Cumartesi yola çıkmayı planlayan Samsunspor Taraftar Dernekleri üyeleri Samsun Valiliği ve emniyet güçleri tarafından yapılan provokatif eylemler olacağı uyarısı nedeniyle Mehmetçik'e moral ziyaretini ertelediklerini söyledi. Taraftar Grupları adına açıklama yapan Tonguç Ali Anıl, "Samsun'dan 20 otobüs ile Afrin'de görev yapan askerlerimize moral ve destek vermek adına Hatay sınırına gitme kararı almıştık. Bu minvalde Samsunlular olarak daha önce Trabzon'da şehit edilen 15 yaşında ki Eren Bülbül'ün mezarını ziyaret edip 'Kahrolsun PKK' sloganları ile dağları inletmiştik"dedi.

OYUNA GELMEYECEĞİZ

Anıl ayrıca, "Afrin'de devam eden operasyonu biz Samsunlular olarak canı gönülden destekliyoruz. Aldığımız ziyaret kararını şimdilik Samsun Valiliğimizden yapılan uyarılar nedeniyle ertelemiş bulunuyoruz. Bilinmelidir ki biz Samsunlular olarak herzaman devletimizin yanındayız. 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halis Demir ve Eren Bülbül kardeşimizin mezarlarına nasıl gittiysek Afrin'e teröristlerle çarpışmak için hiç düşünmeden gideceğimizin bilinmesini isteriz. Bu örnek organizasyonda otobüslerimizi karşılayan Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy Belediyelerimize ve vatansever servisci esnaflarımıza teşekkür ederiz. Devletimizin aldığı karara saygı duyuyoruz, biz asla provokatif eylemlerin oyununa gelmeyeceğiz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Ne mutlu Türküm diyene"diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}