Balıkesir haber: Ayvalık 4. Geleneksel Büyükşehir Belediyesi Deve Güreşi Festivali 'ne hazırlanıy

Balıkesir haber: Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Pazar günü yapılacak 4. Geleneksel Balıkesir Büyükşehir Deve Güreşi Festivali'ne hazırlanıyor.

Ayvalık 4. Geleneksel Büyükşehir Belediyesi Deve Güreşi Festivali 'ne hazırlanıy

Ayvalık Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği tarafından, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun katkılarıyla, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay'ın himayesinde gerçekleşecek olan güreşlerin; Türkiye'nin en büyük çatımı olarak kabul edilen; Bodrum'dan 'Kanka' ile Germencik'ten 'Karapınar' adlı pehlivan develerin kıran kırana mücadelesine de ev sahipliği yapacağı öğrenildi.
18 Şubat Pazar günü saat 11.30'da Sanayi Sitesi karşısında bulunan Kamyoncular Kooperatifi araç parkında gerçekleşecek güreşlerin halka açık ve ücretsiz yapılacağı bildirildi.
Ayvalık 4. Balıkesir Büyükşehir Deve Güreşi Festivali'nde Bodrum'dan 'Kanka' ile Germencik'ten Karapınar'ın'ın yanı sıra yapılan eşleşmelerde; Salihli'den 'Çakır'-Ayvacık'tan 'Kasırga Çalıkhan', Ayvalık'tan 'Karadağlı' - Selimiye'den 'Atabey', Armutlu'dan 'Efsane Yağız Efe' ile Bodrum'dan 'Atakan Efe', Sarayköy'den 'Fatih' ile Aydın'dan 'Babayiğit', Bodrum'dan 'Gelidonya 48' ile Söke'den 'Efsane Miroğlu-Baştacı' gibi Türkiye'nin en ünlü develerinin mücadele edeceği belirtildi.
130 Başpehlivan devenin kıran kırana mücadele edeceği festival düzenleyen Ayvalık Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Yatkın, Ege'nin en güçlü ve ünlü pehlivan develerinin Ayvalık arenasında yer alacağını vurgulayarak, 'Bu yıl, Ayvalık'taki organizasyonumuz son yıllardaki en kapsamlı deve güreşi organizasyonlarından biri olacak. Deve güreşi sevenlerin her mücadeleyi büyük bir heyecanla izleyeceği 4. Ayvalık Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Deve Güreşi Festivali'mizin organize edilmesinde çok büyük katkıları olan başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu'nun olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımızı sunarım' diye konuştu.

Ayvalık 4. Geleneksel Büyükşehir Belediyesi Deve Güreşi Festivali ’ne hazırlanıyEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Gazi Sahnesi'nde tehlikeli gerginlik! Yaralılar var...

1 Samsun Gazi Sahnesi'nde tehlikeli gerginlik! Yaralılar var...

Samsun'da naylon poşetle şok intihar

2 Samsun'da naylon poşetle şok intihar

Traktörlerle askerlik şubesine gelip Afrin'e gitmek istediler

3 Traktörlerle askerlik şubesine gelip Afrin'e gitmek istediler

 Samsun'da silahlı saldırı

4 Samsun'da silahlı saldırı

Samsun'da bu kursu bitirenler işsiz kalmıyor

5 Samsun'da bu kursu bitirenler işsiz kalmıyor

Lider Samaras

6 Lider Samaras

Samsun'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

7 Samsun'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

Korkunç kaza! 5 kişi yanarak can verdi

8 Korkunç kaza! 5 kişi yanarak can verdi

Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

9 Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

Samsun dahil 10 ilde FETÖ'nün ablalarına operasyon

10 Samsun dahil 10 ilde FETÖ'nün ablalarına operasyon


SIRADAKİ HABER