Bursa haber: İnegöl'de değişim ve dönüşümün startı verildi

Bursa haber: İnegöl Belediyesi, kurumsal değişim ve dönüşüm çalışmalarının startını verdi.

İnegöl'de değişim ve dönüşümün startı verildi

İnegöl Belediyesi, hizmet kalitesini ulusal ve uluslararası kabul görmüş hizmet standartlara çıkarmak hedefiyle bir süre önce gündeme getirdiği kurumsal değişim ve dönüşüm çalışmalarının startını verdi. İnegöl Belediyesi işleyişinde ciddi değişiklikleri de beraberinde getirecek yeni modele ilişkin eğitimler başladı. Geçtiğimiz haftalarda BBS firmasıyla yapılan protokol neticesinde, TS EN ISO 9001 (2015 Kalite Yönetim Sistemi) belgesinin alınması için eğitimler bugün başladı.
Belediye Başkanı Alper Taban da eğitim başlangıcında hazır bulundu. Başkan Taban, yapılan eğitimlerin maksadı ve yeni sisteme ilişkin personele bilgi verdi. Taban, 'Her şey değişiyor ve dönüşüyor. Hiçbiri yerinde saymıyor. Sonuçta bizler de insanız. Bir taraftan baktığınızda hizmet veren olmakla birlikte hizmet alıyoruz. Bu yönüyle baktığımızda daha kaliteli, daha etkili hizmeti nasıl verebiliriz, bunun çabası içerisindeyiz. Bunun haricinde de eksik gördüğümüz yanları bir an önce yenileyip, değiştirip, yeni nesil belediyecilik diye tabir ettiğimiz sisteme geçiş yapmamız gerekiyor. Bir defa bunu yapmak için kurumsallaşmaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bunu 3 buçuk yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı sürecinde de teşhis ettiğimiz söyleyebilirim' diye konuştu.
Şehirde 257 bin vatandaşın yaşadığını ve hepsinin eşit hizmet beklediğini kaydeden Alper Taban, 'Kurumsallaşma nedir? Kurumsallaşılan yerde işler artık kişilerin inisiyatifinden çıkar. Standartlarımız var demektir. Bu standartlarımızı da her an daha da yükseltmek hedeflerimizin başında gelmektedir. Şimdi vatandaşlarımız bize ulaşıyor ve meselelerini bizlere iletmeye çalışıyor. Bu kişi endeksli bir iştir. Burada bizlere ulaşan vardır ulaşamayan vardır. Bu şehirde 257 bin vatandaşımız yaşıyor. Herkes aynı kalitede, eşit ve adil hizmet bekliyor. Biz bunun için önce bir süreç envanter çalışması yaptık. Bu çalışma neticesinde 38 tane ana süreç belirledik. 179 tane de alt süreç belirledik. Bu süreçlerimizle ilgili de yaklaşık 200 civarında iyileştirme önerisi aldık. Yani bizim yaptığımız iş kalemlerini tek tek irdelememiz gerekiyor' ifadelerinde bulundu.

İnegöl’de değişim ve dönüşümün startı verildiEN ÇOK OKUNANLAR

Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

1 Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

2 Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

3 Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız

4 Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız

Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

5 Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

Yardım için okul arıyorlar

6 Yardım için okul arıyorlar

Af umudu...

7 Af umudu...

(ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

8 (ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

Valbuena ile ilgili kulüpten açıklama

9 Valbuena ile ilgili kulüpten açıklama

Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

10 Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz


SIRADAKİ HABER