Bolu haber: Mazlum-Der Genel Başkanı Ramazan Beyhan: '28 Şubat mahpusları serbest bırakılmal

Bolu haber: Bolu F Tipi Cezaevi'nde kalan 28 Şubat mahkumları için yüzlerce kişi bir araya gelerek, mahkumların serbest bırakılmasını istediler.

Mazlum-Der Genel Başkanı Ramazan Beyhan: '28 Şubat mahpusları serbest bırakılmal

28 Şubat sürecinde tutuklanan ve Bolu F Tipi Cezaevi'ne konulan mahkumlar için Mazlumder üyesi yaklaşık yüz kişi cezaevi önünde bir araya geldi. Diğer dernek ve STK'ların da destek verdiği basın açıklamasında, uzun yıllardır cezaevinde kalan 28 Şubat mahkumlarının serbest bırakılması istenildi.
'Siyasi yargı kararları iptal edilsin', 'son 28 Şubat olsun' gibi pankartların taşındığı basın açıklamasında grup adına açıklama yapan Mazlumder Genel Başkanı Ramazan Beyhan, söylenecek bir sözün kalmadığını ve artık sözün TBMM, hükümet ve Cumhurbaşkanında olduğunu ifade ederek, 'Bundan 20 yıl önce bu ülkede gerçekleşen darbeyle yüzlerce gencimiz müslüman kimliklerinden dolayı brifingle talimat alan yargıçlar tarafından müebbet hapis cezasına çarptırılmış, ancak soruşturma, yargılama ve temyiz aşamalarında hukukun ilkeleri yok sayılmıştır. 20 yıldır içerideki kardeşlerimiz Yusuf a.s. gibi vakarlarını korumuşlar, Allah'a tevekkül etmişler, bulundukları cezaevlerini birer medreseye ve okula dönüştürerek Rabblerine karşı sorumluluklarını ifa etmeye çalışmışlardır. 28 Şubat Türkiye'sinin faili meçhullerini, yolsuzluklarını ve emperyalist güçlerin planlarını uygulayan kötü niyetli yöneticiler, ihanetlerini örtmek için müslüman halkın, gençlerin ensesinde boza pişirerek, bazılarını siyasetten uzaklaştırmış, bazılarını da hayali suçlarla itham ederek zindanlara atmışlardır. Onların yaptığı bu yanlış düzeltilmeli, 28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılmalıdır' dedi.
17 yaşında tutuklanan ve hala cezaevinde bulunan Salih Baytap'ın annesi 73 yaşındaki Cevair Baytap ise, '17 yaşındaki bir çocuğu nasıl içeri alıyorlar. Ben adalet istiyorum. Sadece kendi oğlum çıksın istemiyorum, herkesin çıkmasını istiyorum. Mevcut hükümetten benim dileğim budur' şeklinde konuştu.

Mazlum-Der Genel Başkanı Ramazan Beyhan: “28 Şubat mahpusları serbest bırakılmalEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Gazi Sahnesi'nde tehlikeli gerginlik! Yaralılar var...

1 Samsun Gazi Sahnesi'nde tehlikeli gerginlik! Yaralılar var...

Samsun'da naylon poşetle şok intihar

2 Samsun'da naylon poşetle şok intihar

Traktörlerle askerlik şubesine gelip Afrin'e gitmek istediler

3 Traktörlerle askerlik şubesine gelip Afrin'e gitmek istediler

 Samsun'da silahlı saldırı

4 Samsun'da silahlı saldırı

Samsun'da bu kursu bitirenler işsiz kalmıyor

5 Samsun'da bu kursu bitirenler işsiz kalmıyor

Lider Samaras

6 Lider Samaras

Samsun'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

7 Samsun'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

Korkunç kaza! 5 kişi yanarak can verdi

8 Korkunç kaza! 5 kişi yanarak can verdi

Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

9 Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

Samsun dahil 10 ilde FETÖ'nün ablalarına operasyon

10 Samsun dahil 10 ilde FETÖ'nün ablalarına operasyon


SIRADAKİ HABER