HaberlerSamsun HaberleriMehmetçiğe 'fındık' dopingi

Mehmetçiğe 'fındık' dopingi - Samsun Haberleri

Samsun'un Çarşamba ilçesinden, Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerle mücadele eden Mehmetçiğe 10 bin paket fındık gönderildi.

Mehmetçiğe 'fındık' dopingi

Türkiye'nin Suriye hudut güvenliğini ve bölgede istikrarı sağlamak için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe manevi destek sağlamak amacıyla Çarşamba Ticaret Borsası tarafından üzerlerinde mesajlar yazılı olan 10 bin paket fındık, Suriye'nin Afrin bölgesine gönderilmek üzere Samsun AFAD'a teslim edildi. Samsun'dan diğer malzemelerle birlikte yola çıkacak fındık paketleri yetkililer tarafından bölgede güvenlik güçlerine hediye olarak dağıtılacak.

'Mehmetçiğin yanındayız'
Hudut güvenliğini ve bölgede istikrarı sağlamak için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere moral sağlamak için bu davranışı gerçekleştirdiklerini söyleyen Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, 'Halkımızın her kesimiyle kahraman güvenlik güçlerimizin, Mehmetçiğimizin yanlarında olduğumuzu belirtmek istedik' dedi.

'Türkiye kararlıdır'
TSK tarafından başlatılan bu harekâtın anlamını çok iyi bildiklerini de vurgulayan Kazım Yılmaz, 'Bu operasyonlar Afrin'de teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkına yapılan baskı ve zulmü bitirmek orada insanları kurtarmak üzere başlamış ve sürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kendisine yönelik her türlü tehdidi bertaraf etmeye kararlı ve bunu başarabilecek güce sahiptir. Devletimizin meşru müdafaa hakkı olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nın tek hedefi bölgeyi kana bulayan, mazlumlara zulmeden ve ülkemizi tehdit eden terör örgütleri ve teröristlere karşıdır' diye konuştu.

Mehmetçiğe ‘fındık’ dopingi

SIRADAKİ HABER
}