Balıkesir haber: Bilal Erdoğan: '7 düvele karşı Türkiye mücadeleye girmiş konumda'

Balıkesir haber: Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Balıkesir AK Parti teşkilatının düzenlediği 'Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Yemeği' programına katıldı. Bilal Erdoğan, STK temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 7 düvele karşı mücadeleye giriştiğini söyledi.

Bilal Erdoğan: '7 düvele karşı Türkiye mücadeleye girmiş konumda'

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Balıkesir'de STK temsilcilerine hitap etti. Erdoğan, 'Bugün Türkiye, şuan itibarı ile sınır ötesinde Afrin'de devam eden terörle mücadele ediyor. Zeytin Dalı ile sınırımızın terörden arındırılması, ülkemize tehdit teşkil eden merkezlerin ortadan kaldırılması mücadelesini veriyoruz. Bu mücadele bir terör örgütüne karşı verilmiyor. Tabiri caizse 7 düvele karşı Türkiye mücadeleye girişmiş durumda. Türkiye hamdolsun, her şeye rağmen, büyük güçlerin hareketlerine rağmen mücadelesini kararlılıkla verebilecek noktaya geldi. Son 15 yılda ekonomik olarak güçlenmemiz, bunun getirdiği askeri güçlenmemiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ile bu duruşu gösterebilecek noktaya ulaştı. 15 Temmuz sonrası gelişen milli birlik duygularının güçlenmesi çok önemli. Milletimiz, kendi güvenliğimizi elde etmemiz için kendi göbeğimizi kesmemizin arkasında duruyor. Bu kaybetmemiz gereken bir değer. Bu bizim hakikaten Kurtuluş Savaşı döneminden beri yakalayamadığımız milli birlik ve beraberlik duygusu. Bu milli birliğimizi, bu kardeşlik anlayışını güçlü tutmalıyız. Her konuda anlaşmak zorunda değiliz. Bu ülkenin temel değerleri, temel menfaatleri için aynı çatı altında, aynı cephede omuz omuza durabilmek zorundayız. Hamdolsun, bugün bunu kazandığımız için Cumhurbaşkanımıza bir teşekkür borcumuz var. Bu ülkede, başka bir ülkenin liderinin yanında el pençe duranlar oldu, dirayet yok. Arkasında halk desteği yok. Bakın şimdi, Cumhurbaşkanımız Amerika'ya varıncaya kadar eğilip bükülmeden söylüyor bugün. Bunu arkasında bir milletin gücü olduğu için söylüyor, sadece Tayyip Erdoğan'ın kendi cesareti değil bu. Koca bir milletin ona verdiği destek olduğu için mümkün. Bu dönemde şehir şehir bu birlik duygusunu geleceğe taşımamız çok önemli. Bu birlikteliği Balıkesir'de de sağlamış olalım. Şehrimizde belediye başkanlarımız ve mülki idare arasında güzel bir ilişki var zaten' dedi.
Toplantıda Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'nın konuşması esnasında 'Allah ordumuzu muvaffak eylesin' sözü STK temsilcileri tarafından uzun süre alkışlandı.

Bilal Erdoğan: "7 düvele karşı Türkiye mücadeleye girmiş konumda"EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlular dikkat! Kartınıza el konulabilir

1 Samsunlular dikkat! Kartınıza el konulabilir

Samsun'da feci kaza: 1 ölü

2 Samsun'da feci kaza: 1 ölü

Samsun'da dehşet! Bıçağı ensesine sapladılar

3 Samsun'da dehşet! Bıçağı ensesine sapladılar

Cenaze naklinde yeni dönem

4 Cenaze naklinde yeni dönem

Kılıç ve Akcagöz düellosu sürüyor: 'Cesareti varsa karşıma çıksın'

5 Kılıç ve Akcagöz düellosu sürüyor: 'Cesareti varsa karşıma çıksın'

Samsun'da otomobil elektrik direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

6 Samsun'da otomobil elektrik direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da inşaat iskelesi çöktü

7 Samsun'da inşaat iskelesi çöktü

Bakan Demircan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

8 Bakan Demircan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Samsun'da 10 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi yakalandı

9 Samsun'da 10 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi yakalandı

Samsun'da uyuşturucu ticaretine tutuklama

10 Samsun'da uyuşturucu ticaretine tutuklama


SIRADAKİ HABER