Samsunspor | Samsun 19 Mayıs Stadyumu, 'Yılın stadı'na aday gösterildi

Samsunspor | Samsun´un Tekkeköy ilçesinde geçen yıl hizmete açılan ve UEFA Euro 2020 standartlarına göre yapılan 33 bin 919 kişilik son teknoloji ürünü yeni akıllı Samsun 19 Mayıs Stadyumu, 'Yılın Stadı'na aday gösterildi.

Samsun 19 Mayıs Stadyumu, 'Yılın stadı'na aday gösterildi

‘Stadium of the Year 2017' ismiyle düzenlenen yarışmada Tekkeköy'de bulunan Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu da aday gösterildi.

GEÇEN YIL VODAFONE PARK SEÇİLMİŞTİ

Her yıl düzenlenen ve bu yıl Türkiye'den 4 stadın yer aldığı ‘Yılın Stadı' yarışması başladı. 2017 yılında hizmete giren 27 stadyumun yarıştığı ve Stadiumdb.com tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen yarışmada Türkiye'den 4 stadyum yer alıyor. Geçen yıl Beşiktaş'ta İstanbul Vodafone Park, yılın stadyumunu kazanan ilk Türk Stadyumu olmuştu.

TÜRKİYE'DEN 4 STAD BULUNUYOR

‘Stadium of the Year 2017' ismiyle düzenlenen yarışmada Türkiye'den; Samsun, Gaziantep, Malatya ve Sakarya Stadyumu olmak üzere 4 stat, ABD’den 3, Gabon, Rusya ve Polonya’dan 2’şer, Malavi, Ekvator, Paraguay, Meksika, Arjantin, İran, Norveç, Japonya, Türkmenistan, İtalya, Romanya, Hindistan, Fransa ve İspanya’dan da birer stadyum yarışacak.

YENİ 19 MAYIS STADYUMU'NUN ÖZELLİKLERİ

UEFA Euro 2020 standartlarına göre yapılan 33 bin 919 kişilik son teknoloji yeni akıllı Samsun 19 Mayıs Stadyumu 469 kamerayla kontrol altında tutuluyor. Sahanın genişliği 110'a 74 metre uzunluğunda, taç çizgileri arkası ise 3 metre. Stadın dış kaplamasında Karadeniz dalgası şeklinde 4 profilli çelik bulunuyor. 2 enerji hattı birden bulunan stat, jeneratör desteği ile de çalışabiliyor. Statta 19 adet asansör ve 8 soyunma odası bulunuyor. Zemine yapılan ısıtma sistemi ile çimlere -10 ve +10 derece sıcaklık verilebiliyor. Statta 72 acil çıkış noktası bulunuyor. Sahanın aydınlatılması için de 228 aydınlatma lambası kullanılıyor. Stat herhangi bir olumsuzluk anında acil çıkış noktalarından 15 dakika içinde boşaltılıyor. Stadyum 28.5 milyon dolara mal oldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

1 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

2 Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

Öztürk'ten prim hamlesi

3 Öztürk'ten prim hamlesi

İkisi de oynuyor

4 İkisi de oynuyor

Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

5 Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

6 Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

7 Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

İpekoğlu ilk peşinde

8 İpekoğlu ilk peşinde

Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

9 Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?

10 Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?


SIRADAKİ HABER