Ankara haber: Başkan Tuna'ya büyükelçilerden ziyaret

Ankara haber: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya Başkent'te görev yapan büyükelçilerin ziyaretleri sürüyor.

Başkan Tuna'ya büyükelçilerden ziyaret

Başkan Tuna, son olarak Moğolistan, Belçika ve Güney Sudan büyükelçilerini makamında ağırladı. Başkan Tuna'nın ilk ziyaretçisi Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur'un 2003 yılından itibaren kardeş şehir olduklarını ifade eden Büyükelçi Ravdan, 'Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz' dedi.
Ulan Batur'da bir caddeye Ankara, bir ortaokula ise Atatürk'ün adının verildiğini söyleyen Büyükelçi Ravdan, 'Ülkelerimiz arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerimiz oldukça yüksektir. Son 20 yılda 2 binin üzerinde Moğol gencimiz sizin üniversitelerinizde eğitim görerek mezun oldu. Ülkemize geri dönen bu gençlerimiz, devlet dairelerinde çalışmaya başladı' diye konuştu.
Başkan Tuna, Moğolistan'la kardeşlik ilişkisinin çok eskilere dayandığını hatırlatarak, Ankara'da eğitim gören öğrencilere de her zaman destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.
Tuna'nın ikinci konuğu Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe oldu. Tuna, ziyaret süresince konuğu Malherbe ile İngilizce sohbet etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen ziyarette Büyükelçi Malherbe'nin Brüksel ve Ankara'nın kardeş şehir olması teklifi üzerine Başkan Tuna, büyük memnuniyet duyacağını ifade ederek, 'Seve seve' diye karşılık verdi.
Tuna'nın son konuğu ise, Güney Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Majok Guandong oldu. Ankara'da kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini kaydeden Guandong, 'Ankara Büyükşehir Belediyesinin icraatları ve sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Sizden de bir ricamız var. Bizim belediye başkanımızı Ankara'ya davet etmenizi istiyoruz. Buraya gelerek sizlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanması çok iyi olacaktır' dedi.
Güney Sudan'ın başkentinin belediye başkanının Ankara'ya davet edilme talebine olumlu yanıt veren Başkan Tuna da, 'İki ülke arasındaki ilişkiler her geçen gün daha da gelişiyor. Başkentlerimiz arasındaki ilişkilerin gelişmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız' ifadelerini kullandı.
Görüşmelerin ardından Başkan Tuna, konukların her birine çini tabak hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

1 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

Yüzü maskeli bir kişi benzin dökerek aracı ateş verdi

3 Yüzü maskeli bir kişi benzin dökerek aracı ateş verdi

Hırsızlar ev sahibini pompalı tüfekle yaraladı

4 Hırsızlar ev sahibini pompalı tüfekle yaraladı

Karaman'da otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı

5 Karaman'da otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı

Hırsızlık yapan 1 şahıs yakalandı

6 Hırsızlık yapan 1 şahıs yakalandı

Kızıltepe'de 25200 paket gümrük kaçağı sigara yakalandı

7 Kızıltepe'de 25200 paket gümrük kaçağı sigara yakalandı

Başkan Uçar, İYİ Parti ilçe yönetimini ağırladı

8 Başkan Uçar, İYİ Parti ilçe yönetimini ağırladı

Maltepe'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı

9 Maltepe'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı

Kazaya bakarken kaza yaptılar

10 Kazaya bakarken kaza yaptılar


SIRADAKİ HABER