Ankara haber: Ender Saraç'tan sağlıklı yaşamın sırları

Ankara haber: Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Doktor Ender Saraç, Ankaralı iş adamlarıyla sağlıklı yaşamın sırlarını paylaştı.

Ender Saraç'tan sağlıklı yaşamın sırları

Ankara Ticaret Odasının (ATO) Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) iş birliğiyle üyelerine yönelik düzenlediği ATO Akademi Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları'nın ilk konuğu ünlü Doktor Ender Saraç oldu. Saraç, 'İş Hayatında Sağlıklı Olmak' başlıklı sunumunda sağlıklı beslenme konusunda önemli bilgiler verdi. Hastalıklara yol açan serbest radikaller, elektromanyetik kirlilik, gürültü, stres ve obezite üzerinde duran Saraç, zerdeçal, zencefil, biberiye, kişniş, tarçın, nane, çörek otu, dereotu, siyah sarımsak, kızılcık, hatmi çiçeği, kakule gibi baharat, bitki ve çayların faydalarını anlattı. Depresyonla baş etme, doğru beslenme ve spor konusunda da tavsiyelerde bulunan Doktor Saraç, 'TÜİK araştırmasına göre ortalama yaş erkeklerde 78, kadınlarda 83,5 yıla çıktı. Hemen ölemeyeceğiz. Kendimize iyi bakmaya mecburuz' ifadelerini kullandı.
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ise, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, eğitimin günümüzde önemli araçlardan birisi olduğunu vurguladı. Eğitim programına dokuz yıldır kendisinin de katıldığını söyleyen Baran, 'Artık okul bitirmek, üniversite mezunu olmak yetmiyor. Bunlara ilave olarak ne bildiğiniz önemli. Sıradan insanlar dünyada da, ülkemizde de çok. Onların başarılı olma şansları yok. İş hayatında başarılı olmak için fark yaratmak zorundasınız. O yüzden bu eğitimleri çok önemsiyorum. Sürekli gelişen ve değişen rekabet ortamında, patrondan işçiye kadar her kademede şirket çalışanının eğitimlerle gelişmesi, hem kişisel hem de yönetimsel kaliteyi yükseltmenin yegane yoludur' ifadelerini kullandı.
TİMKODER Başkanı Ercan Yılmaz da, bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağı eğitim programında birbirinden değerli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağını belirterek, 'Bu eğitimlerin firmaların kurumsallaşmasına katkıda bulunacağına inanıyorum' dedi.
TİMKODER Başkan Yardımcısı ve ATO Sıhhi Tesisat Malzemesi Satıcıları Meslek Komitesi Başkanı Yunus Altun ise, 'ücretsiz' olarak düzenlenen etkinliğin 6 hafta boyunca salı günleri yapılacağını, eğitimlerin sonunda yapılacak sınavda başarılı olan ilk 10 kişiye çeşitli hediyeler verileceğini bildirdi.
ATO Akademi Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları etkinliği, 6 hafta boyunca salı günleri saat 18.30'da yapılacak. Etkinlik kapsamında 20 Şubat'ta Kareli Defter Kurucusu Dr. Şaban Kızıldağ (Mazeret Yok), 27 Şubat'ta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu (İş Dünyası için 2018 Beklentileri) ve Max FM kurucusu Özgür Aksuna (Süper İletişim), 6 Mart'ta Eğitmen ve Danışman Prof. Dr. Serdar Pirtini (21. Yüzyılda Pazarlama), 13 Mart'ta Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir (Aile Şirketleri için Kurumsallaşma Önerileri) ve Eğitmen Barış Kılıçarslan (Satışın Şifreleri), 20 Mart'ta Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş (Türk Kültüründe Yönetmek, Değerlerle Yaşamak ve Çalışmak) konuk olacaklar. Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları serisine en az 4 hafta katılım sağlayan herkese katılım sertifikası verilecek.

Ender Saraç’tan sağlıklı yaşamın sırlarıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Gazi Sahnesi'nde tehlikeli gerginlik! Yaralılar var...

1 Samsun Gazi Sahnesi'nde tehlikeli gerginlik! Yaralılar var...

Samsun'da naylon poşetle şok intihar

2 Samsun'da naylon poşetle şok intihar

Traktörlerle askerlik şubesine gelip Afrin'e gitmek istediler

3 Traktörlerle askerlik şubesine gelip Afrin'e gitmek istediler

 Samsun'da silahlı saldırı

4 Samsun'da silahlı saldırı

Samsun'da bu kursu bitirenler işsiz kalmıyor

5 Samsun'da bu kursu bitirenler işsiz kalmıyor

Lider Samaras

6 Lider Samaras

Samsun'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

7 Samsun'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

Korkunç kaza! 5 kişi yanarak can verdi

8 Korkunç kaza! 5 kişi yanarak can verdi

Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

9 Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

Samsun dahil 10 ilde FETÖ'nün ablalarına operasyon

10 Samsun dahil 10 ilde FETÖ'nün ablalarına operasyon


SIRADAKİ HABER