HaberlerKütahya HaberleriŞaphane Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün çalışmaları değerlendirildi

Şaphane Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün çalışmaları değerlendirildi - Kütahya Haberleri

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalar, ilçe protokolü tarafından düzenlenen toplantıda değerlendirildi.

Şaphane Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün çalışmaları değerlendirildi

Şaphane Milli Eğitim Müdürü Metin Koz başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Rasim Daşhan, Emniyet Amiri Mesut Yılmaz, Özel İdare Müdürü Mehmet Öztürk, okul müdürleri ve ilçedeki daire amirleri katıldı.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fuat Bayri tarafından yapılan bilgilendirme ile başlayan toplantıda, kurum amirleri ile ilçenin eğitim ihtiyaçları görüşüldü. Ana temanın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Okuma Yazma seferberliği olduğunu belirten Fuat Bayri, ''2009-2014 yılları arasında sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde gerçekleştirilen, ''Ana Kız Okuldayız'' Kampanyası ile ilce genelinde 587 vatandaşın okur yazar hale getirdik'' dedi.
Bayri, '' Bundan sonraki çalışmalarımızda 75 yaş üstü 382 vatandaş üzerinde yoğunlasacağız. Sağlığı elverişli olan her vatandaşa okuma yazma öğretmeyi hedefliyoruz'' diye konuştu.
Toplantı İlce Milli Eğitim Müdürü Metin Koz'un konuşması ve kurum amirlerinin görüşlerini bildirmesi ile sona erdi. (YD-EFE)

SIRADAKİ HABER
}