HaberlerTokat HaberleriDünya şampiyonu ölüm yıl dönümünde memleketi Tokat'ta anıldı

Dünya şampiyonu ölüm yıl dönümünde memleketi Tokat'ta anıldı - Tokat Haberleri

Dünya Güreş Şampiyonu Hüseyin Akbaş, ölümünün 29'uncu yıldönümünde memleketi Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Çevreli Beldesi'ndeki kabri başında anıldı.

Dünya şampiyonu ölüm yıl dönümünde memleketi Tokat'ta anıldı

Dünya Şampiyonu Hüseyin Akbaş'ın 29'uncu ölüm yıl dönümünde yapılan anma törenin ardından kasabada minikler güreş turnuvası düzenlendi. Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Almus Kaymakamı Hamza İnam, Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Serdar Cinkılıç ile Hüseyin Akbaş'ın kızı Semra Akbaş'ın da katıldığı programlara vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Kabri başında elde ettiği başarılar anlatılan Hüseyin Akbaş'ın ruhu için Kuran'ı Kerim tilaveti sonrasında dualar edilen anma programının akabinde güreşlere geçildi.
Merhum güreşçinin adını taşıyan Çevreli Hüseyin Akbaş Güreş Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 'Minikler Serbest Güreş Şampiyonası'nda sporcular 10 kategoride minderde ter döktü.
Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Hüseyin Akbaş'ın Tokat için önemli bir yere sahip olan sporcu olduğunu belirterek, 'Bir sporcuda öncelikle bulunması gereken özelliğin ahlak ve maneviyat olduğunu, Hüseyin Akbaş'ın da bu vasıfları taşıdığını söyledi.

Dünya şampiyonu ölüm yıl dönümünde memleketi Tokat’ta anıldı

SIRADAKİ HABER
}