Ankara haber: Kilis Devlet Hastanesi 'Yılın Hastanesi' seçildi

Ankara haber: Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda sağlık hizmetleri noktasında kritik bir öneme sahip olan Kilis Devlet Hastanesine 'Yılın Hastanesi' ödülü verildi.

Kilis Devlet Hastanesi 'Yılın Hastanesi' seçildi

Daha önce yine TSK tarafından gerçekleştirilen Cerablus operasyonunda da yaralılara yaptığı başarılı müdahalelerle ismini duyuran Kilis Devlet Hastanesine Sağlık-Sen ve Sağlık-Der tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Sağlık Yönetimi Kongesi'nin açılışında 'Yılın Hastanesi' ödülü verildi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in elinden ödülü Kilis Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Nigar Tepe Karakış, Dr. Alkan Karakış ve Kilis Sağlık-Der Temsilcisi Yahya Öztürk aldı.
Ödülü Kilis Devlet Hastanesi çalışanları adına aldıklarını ifade eden Başhekim Yardımcısı Dr. Nigar Tepe Karakış, bölgede çatışmaların devam ettiğini ve hastane olarak yoğun bir dönem geçirdiklerini belirtti. Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Ali Muhsin Güvelioğlu'nun bu ödülü almak istediğini ancak yaşanan olağanüstü süreç nedeniyle gelemediğini kaydeden Karakış, hastane olarak daha önce gerçekleştirilen Cerablus operasyonunda da aynı şekilde yoğunluk yaşadıklarını ancak süreci başarıyla tamamladıklarını söyledi. Afrin'de gerçekleştirilen harekatı da sorunsuz atlatmak istediklerini kaydeden Karakış, hastane olarak hem tıbbi açıdan hem de personel açısından her türlü duruma karşı hazır olduklarını ifade etti. Karakış, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sonuçlanmasını ve bölgenin yeniden normale dönmesini beklediklerini ifade etti.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, özellikle Kilis'de tüm sağlık çalışanlarının teyakkuzda olduğunu, Afrin'de süren çatışmalardan dolayı her an her duruma müdahale edebilecek durumda olduklarını belirtti. Sağlık-Sen olarak geçtiğimiz haftalarda bölgeye bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade eden Memiş, Kilis Devlet Hastanesine yaptıkları ziyarette çalışanların fedakarca görevlerini sürdürdüklerini gördüklerini ifade etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

1 Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

2 Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

3 Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

4 Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız

5 Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız

Yardım için okul arıyorlar

6 Yardım için okul arıyorlar

Af umudu...

7 Af umudu...

(ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

8 (ÖZEL) Gürcü kadının esrarengiz ölümü... Şüpheli ölümde tecavüz iddiası

Valbuena ile ilgili kulüpten açıklama

9 Valbuena ile ilgili kulüpten açıklama

Başkent'te trafik kazası: 1 yaralı

10 Başkent'te trafik kazası: 1 yaralı


SIRADAKİ HABER