Gaziantep haber: Antep Fıstığı yarın vizyonda

Gaziantep haber: Çekimlerinin tamamı Gaziantep'te yapılan ve Gaziantep'in geleneklerini ön plana çıkartan romantik komedi Antep Fıstığı filmi Türkiye ve Avrupa'dan önce yarından itibaren Gaziantep ve Kilis'te vizyona giriyor.

Antep Fıstığı yarın vizyonda

Yapımcılığını Zeugma Yapım'ın üstlendiği, yönetmenliğini Oğuz Yalçın'ın yaptığı Antep Fıstığı'nda başrolleri Ivana Sert ve Çeled Uşaglar Tiyatro Okulu Kurucusu Orhan Uslu paylaşıyor. Çekimlerinin tamamı Gaziantep'te yapılan film, ilk olarak yarın Gaziantep ve Kilis'te vizyona girecek.
Filmin en önemli özelliği ise çekimler yapılırken Gaziantep'in her köşesinin de sinemaseverlere tanıtılması oldu. Filmin hikayesi, şehrin tarihi çarşıları, cadde ve sokaklarında çekilirken, şehrin gelenek ve görenekleri de ön plana çıkartıldı.

Bilet satışları rekor kırdı
Gaziantepli sinemaseverler de, kendilerini anlatan filme sahip çıktığını gişelere akın ederek gösterdi. Antep Fıstığı filmi, daha vizyona girmeden Gaziantep'te 20 bin bilet satarak, bu alanda bir rekor kırdı. Sinema tutkunları sosyal medyada da filmle ilgili yoğun paylaşımlar yaparak, filmi sosyal medyada üst sıralara taşımayı başardı. Ünlü isimler de filmle ilgili övgü dolu paylaşımlar yaparak destek mesajı verdi.

Mart ayında Türkiye ve Avrupa'da
Film, Şubat ayı sonuna kadar Gaziantep sinemalarında gösterimde kaldıktan sonra, Mart ayından itibaren Türkiye ve Avrupa'da aynı anda gösterime girecek.

Gazianteplilere teşekkür
Filmin yapımcısı Meral Ay, Gazianteplilerin gösterdiği ilgiye teşekkür ederek 'Bu film bizim içinde çok özel oldu. Sokakta, caddede gördüğümüz yaşlısı-genci herkesi heyecanlandırdı. Tabi ki bizler de çok heyecanlıyız. Gaziantep'in bir özelliği olsun istedik. Yani bu film bizim değil, Gaziantep'in bir filmi. Zaten yola çıktığımız ilk günden bugüne, bu filmin başrol oyuncusu Gaziantep olacak demiştim. Bugüne kadar Karadeniz filmleri, İç Anadolu güldürüleri, Ege ve Trakya öyküleri hep çekildi ama Gaziantep'in şivesi hiç bu kadar yakından tanıtılmamıştı. Biz biraz da bir Gaziantep furyasının önünü açmayı planladık. Sağ olsun Gaziantepli hemşehrilerimiz de verdiğimiz bu mesajı çok net olarak gördü ve daha film vizyona girmeden gişelere akın ederek bu mesajımıza karşılık verdi. Şehrimize hayırlı olsun. Gaziantep'ten yayılan bu başarı dalgasının Mart ayından itibaren Türkiye'nin her köşesinde ve Avrupa ülkelerinde de devam edeceğine kalpten inanıyorum. Çünkü oralardan da, daha şimdiden çok güzel mesajlar alıyoruz' diye konuştu.

Antep Fıstığı yarın vizyondaEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

1 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

2 Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

Öztürk'ten prim hamlesi

3 Öztürk'ten prim hamlesi

İkisi de oynuyor

4 İkisi de oynuyor

Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

5 Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

6 Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

7 Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

İpekoğlu ilk peşinde

8 İpekoğlu ilk peşinde

Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

9 Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?

10 Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?


SIRADAKİ HABER