Eskişehir haber: Anadolu Üniversitesinde 'Sevgi ve Hoşgörü' temalı sergi

Eskişehir haber: Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi(GSF) ve Eğitim Fakültesinin düzenlediği 'Sevgi ve Hoşgörü' Öğretim Elemanları Karma Sergisi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu'nda açıldı.

Anadolu Üniversitesinde 'Sevgi ve Hoşgörü' temalı sergi

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarının çalışmalarıyla oluşturulan serginin açılış konuşmasını GSF Dekanı Prof. Emel Şölenay yaptı. Sevgi ve hoşgörü ile bütün engellerin aşılabileceğine dikkat çeken Şölenay, 'Bu sergi ile kişilerin ve aile yaşantılarımızın olmazsa olmazları arasında yer alan sevgi ve hoşgörükavramlarına dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Hayatımızda sevgi ve hoşgörü olduğu sürece bütün engellerin aşılacağına inanıyoruz. Sergide emeği geçen Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Taş Alicenap'a, Doç. Duygu Kahraman'a, Fakülte Sekreteri Nazım Zeki Öztürk'e, Ali Rıza Pekin'e Fatih Uysal'a, fakültemiz öğretim elemanlarına ve tüm idari personele teşekkür ederim' dedi.

'Toplumun daha çok sevgiye daha çok hoşgörüye ihtiyacı olduğunu görüyoruz'
Prof. Emel Şölenay, konuşma yapması için sözü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Coşkun Bayrak'a devretti. Prof. Dr. Coşkun Bayrak sergiyle ilgili olarak, 'Hem Güzel Sanatlar Fakültesi hem Eğitim Fakültesi olarak böyle bir çalışmaya imza atmak hoşumuza gitti. Temaya baktığımız zaman sevgi ve hoşgörü temasının özellikle günümüzde çok anlamı olduğunu düşünüyoruz. Toplumun daha çok sevgiye daha çok hoşgörüye ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Özellikle sanatın evrensel dilinde günümüzde karşılaştığımız temel özelliklerin bu evrensel dilin anlaşılmadığı ortaya çıkabiliyor. Sanat toplumları birbirine yakınlaştıran, farklılıkları yenilik olarak ortaya koyan ve farklı olanla farksız olanın buluşma noktası. Katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum ve kutluyorum' şeklinde konuştu.
Öte yandan Sevgi ve Hoşgörü Öğretim Elemanları Karma Sergisi 28 Şubat Çarşamba gününe kadar GSF Sergi Salonu'nda görülebilecek.

Anadolu Üniversitesinde “Sevgi ve Hoşgörü” temalı sergiEN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

1 OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

Samaras büyük oynuyor

2 Samaras büyük oynuyor

Samsunspor'da tartışılan revizyon

3 Samsunspor'da tartışılan revizyon

Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

4 Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

Bu ne hal Ayite?

5 Bu ne hal Ayite?

 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

6 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

7 1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

Yarı yarıya düşüş

8 Yarı yarıya düşüş

Geçimden ötesi de var...  

9 Geçimden ötesi de var...  

Kuzey Irak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit oldu

10 Kuzey Irak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit oldu


SIRADAKİ HABER