Bursa haber: Aktaş: 'Kentsel dönüşüm devam ediyor'

Bursa haber: Kamuoyunda kentsel dönüşümün iptal olduğu gibi bir algının oluşturulduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kendilerinin sadece usulüne uygun olarak yapılması gerektiğini söylediklerini dile getirdi.

Aktaş: 'Kentsel dönüşüm devam ediyor'

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kentsel dönüşümle alakalı kamuoyundaki konuşulanlara değinen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 'Kentsel dönüşümle alakalı bekleyen konular ve askıdaki konuların ana müsebbibi ne Recep Altepe, ne de belediye meclisidir. Orada yapılan hatalar veya zamanında yapılmamış girişimlerin sebebinde böyle bir durum ortaya çıkmıştır. 1 Ekim tarihi itibariyle yeni imar yönetmeliği yürürlüğü girdi. Buraya belgesini yetiştiremeyenler ve iptalle ortaya çıkan bir durum var. Nilüfer Belediyesi ile de görüşmeler içerisindeyiz. Müteahhitler ve mağdurlar da geçtiğimiz gün Nilüfer Belediye Başkanı ile bir araya gelmişler. Bizler bu konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına taşıdık. Bakanımız, burada alınacak bir kararın Türkiye'ye örnek olacağı için bunu kendi içimizde meclis tarafından çözüme kavuşturmamızı söyledi. Ortada 120 civarında site ve 5 bine yakın aile mağdur olmuş durumda. Ama Bursa'da kentsel dönüşüm devam ediyor. Her türlü projeye açığız. İlçe belediye başkanlarına ve bana da geliyorlar. Nihayetinde bu görüşmeler devam edecek. Ancak bu dönüşümün kat ve yüksek binalarla olmayacağını ifade ediyoruz' dedi.
Kamuoyunda kentsel dönüşümün iptal olduğu gibi bir algı oluştuğunu belirten Aktaş, 'Kentsel dönüşümün iptal olduğu falan yok. Sadece kentsel dönüşümü usulüne uygun olarak yapmak gerekiyor. Emsal artışı ve kat artışı ile kentsel dönüşüme sıcak bakmadığımızı söylüyoruz. Yıldırım Belediyesi'nin bazı çalışmaları var' şeklinde konuştu.

Aktaş: “Kentsel dönüşüm devam ediyor”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

1 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan yaşlı adam kurtarıldı

Yüzü maskeli bir kişi benzin dökerek aracı ateş verdi

3 Yüzü maskeli bir kişi benzin dökerek aracı ateş verdi

Hırsızlar ev sahibini pompalı tüfekle yaraladı

4 Hırsızlar ev sahibini pompalı tüfekle yaraladı

Karaman'da otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı

5 Karaman'da otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı

Hırsızlık yapan 1 şahıs yakalandı

6 Hırsızlık yapan 1 şahıs yakalandı

Kızıltepe'de 25200 paket gümrük kaçağı sigara yakalandı

7 Kızıltepe'de 25200 paket gümrük kaçağı sigara yakalandı

Başkan Uçar, İYİ Parti ilçe yönetimini ağırladı

8 Başkan Uçar, İYİ Parti ilçe yönetimini ağırladı

Maltepe'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı

9 Maltepe'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı

Kazaya bakarken kaza yaptılar

10 Kazaya bakarken kaza yaptılar


SIRADAKİ HABER