HaberlerSamsun HaberleriAKP Parti Samsun'da 10 ilçe için 27 aday mülakata girecek

AKP Parti Samsun'da 10 ilçe için 27 aday mülakata girecek - Samsun Haberleri

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, temayül çalışmaları sonrasında görevden alınan AK Parti Samsun ilçe başkanlıkları için 27 adayın AK Parti Genel Merkezi'nde mülakatlara gireceğini söyledi.

AKP Parti Samsun'da 10 ilçe için 27 aday mülakata girecek

AK Parti Samsun İlçe teşkilatlarında, AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan ve İl Koordinatörü Cumhur Önal'ın gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde yaşanan istifaların ardından ilçelerde adaylar belirlendi.

GENEL MERKEZE GİDECEKLER

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın yaptığı açıklamaya göre, Samsun'un 10 ilçesinde gerçekleşecek kongreler için 27 aday AK Parti Genel Merkezi'nde mülakatlara girecek. AK Parti 6. Olağan Kongresi kapsamında ilçelerde aday belirleme sürecinin devam ettiğini söyleyen Karaduman, "Daha önce yapılan temayül, toplantı, görüşme ve istişareler neticesinde, mevcut ilçe başkanlarından kongrelerinde yeniden aday olmamaları yönünde karar verilen Alaçam, Ayvacık, Bafra, İlkadım, Kavak, Tekkeköy, Lâdik, Vezirköprü ve Yakakent ile yine daha önce istifa eden 19 Mayıs ilçelerimizde, ilçe başkanlığı adaylığı için Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca mülakat yapmak üzere genel merkeze çağrılacak olan ilçe başkan adaylarımız belirlendi. Alaçam için Salih Uçar ve Selahattin Alkan; Ayvacık için Kemalettin Gökçe, Harun Doğan ve Sertaç Can; Bafra için Hasan Kuru ve İbrahim Semiz; İlkadım için Atakan Ergeni, Hakan Ay, Mehmet Coşkun ve Serkan Akyüz; Kavak için Onur Bakır ve Osman Atlı; Ladik için Orhan Yılmaz, Recep Dirican ve Şerafettin Demirtaş; 19 Mayıs için Fatih Seven ve Hakan Yazar; Tekkeköy için Hayri Ağırlar, Kenan Yılmaz, Muhammet Üstün ve Şuayip Haliloğlu; Vezirköprü için Mehmet Gülburun ve Mehmet Kurt ve Yakakent için de Mehmet Gençoğlu, Mustafa Çakır ve Ahmet Günel genel merkezde yapılacak olan mülakata katılacak. Kongrede aday olmaması kararlaştırılan ilçe başkanlarımız, kongre sürecine kadar görevlerinin başında olup tüm kongre süreci bu İlçe başkanlarımızın başkanlığında yürütülecek" dedi.

KONGRE TARİHLERİ DEĞİŞTİ

Kongre tarihi daha önce ilan edilen Bafra, Ayvacık, Ladik ve Vezirköprü ilçelerinin kongre tarihlerinin de değiştiğini söyleyen Karaduman, "Kongre tarihlerinin gelecek hafta yapılacak olan il başkanları toplantısı ile çakışması, ilçe kongre takviminin sıkışık olması ve il kongresi tarihinin 24 Mart 2018 olarak belirlenmesi nedeni ile mart ayının ilk haftasına ertelendi. İlçe kongrelerimizin tamamlanmasının ardından, 24 Mart 2018 günü saat 12.00’de Yaşar Doğu Spor Salonunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile ihtişamlı ve partimize yaraşır bir şekilde il kongremizi yapacağız. Kongrelerde görevlerini devredecek ilçe başkanlarımıza özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, yapılacak olan ilçe kongrelerinde ilçe başkanlığı görevini üstlenecek olan dava arkadaşlarımıza bu zor ve kutlu görevlerinde başarılar dileriz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}