HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Allah, askerimize zeval vermesin'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Allah, askerimize zeval vermesin' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Allah, askerimize zeval vermesin, zorluk göstermesin. Genç yaşta memleket için çıktıkları bu yolda toprağa düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Allah, askerimize zeval vermesin'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Kuzey Irak’ın Zaho bölgesinde vatani görevini yaparken PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Mert Aydoğdu’yu, Tekkeköy İlçesi Aşağıçinik Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. CHP Tekkeköy İlçe Başkanı Tansu Çıkış ve CHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet İnan’la birlikte Mert Aydoğdu’ya geçmiş olsun dileklerini sunan Akcagöz, bölgede kalıcı barış ve mutlak huzur için politika üretilmesi gerektiğini vurguladı.

BUNUN SORUMLUSU DIŞ GÜÇLER Mİ?

Bölgenin ateş çemberine dönmesinin sorumlularının ortada dolaştığını ifade eden Başkan Akcagöz, “Belalı bir coğrafyada yaşadığımız, herkesin malumu. Sıkıntılı bir coğrafyanın insanlarıyız. Kan ve gözyaşı, epeydir üzerimizden eksik olmadı, olmuyor. Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu dış güçler mi? Her şeyi dış güçlerin üzerine atarak, aslında sorunlardan uzaklaşıyoruz. Sorumluluktan kaçmak için bunu söyleyenler var. Doğru değil. Bölgede kalıcı barış ve mutlak huzur için politika üretme zorunluluğumuz var. Allah, askerimize zeval vermesin, zorluk göstermesin. Terör, hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu duruma nasıl geldik diye sorgulamazsak, sorunu çözmekten o kadar çok uzaklaşırız. Genç yaşta memleket için çıktıkları bu yolda toprağa düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}