HaberlerSamsun Hava Durumu HaberleriSamsun'da yağışlı ve soğuk hava kapıda

Samsun'da yağışlı ve soğuk hava kapıda - Samsun Hava Durumu Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, Samsun'da pazar günü başlayacak olan yağışın salı gününe kadar devam edeceğini, yağışla birlikte havanın da soğuyacağını ifade etti.

Samsun'da yağışlı ve soğuk hava kapıda

Samsun’da bir süredir etkili olan sıcak hava geçtiğimiz pazartesi günü yerini yağışlı ve soğuk bir havaya bıraktı. Dün ise kent merkezinde güneşli bir hava hakimdi. Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, yağışlı ve soğuk havanın bir süre daha Samsun’da etkili olacağını dile getirdi.

CUMARTESİ YAĞIŞ YOK

Ülke genelinde yağışlı bir hava kütlesinin etkili olduğunu kaydeden Yüce, bugün de Sinop ile Antalya hattının batısının yağışlı olacağını, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de yağış beklediklerini ifade etti. Yüce, "Bugün Samsun ve civarında yağış beklemiyoruz ancak cuma günü ilimizde yağış tahmin ediyoruz. Yağmurlu hava cumartesi günü ara verecek, pazar günü yağış tekrar başlayacak ve bu yağışlı hava salı gününe kadar devam edecek. Yağışlı havayla birlikte hava da bir miktar soğuyacak, sıcaklık 7 dereceye kadar düşecek” dedi.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}