HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da ölü bulunan dernek başkanı toprağa verildi

Samsun'da ölü bulunan dernek başkanı toprağa verildi - Samsun Haberleri

UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç'ın cenazesi dün toprağa verildi. Kılınç'ın yıllardır çocuğunun yüzünü göremediği öğrenildi.

Samsun'da ölü bulunan dernek başkanı toprağa verildi

Samsun'da hayatını mazlum muhacirlere ve kimsesizlere adayan UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç, dernek binasında ölü bulunmuştu. 50 yaşındaki Kılınç'ın cenazesi, Büyük Cami'de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Derecik Mezarlığı'nda toprağa verildi. Merhumun cenaze törenine Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu ve merhumun çok sayıda seveni katıldı.

Samsun'da dernek başkanı ölü bulundu

ÇELENKLE ORTAYA ÇIKTI

Yoğun katılımın olduğu cenaze töreninde, Mağdur Babalar Derneği'nden gelen çelenkle, merhumun 11 yaşındaki oğlu Muhammed Yusuf'u boşandığı eşi nedeniyle 8 yıldır göremediği ve çocuğunun yüzüne hasret kaldığı ortaya çıktı. Kılınç daha önce de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önünde çocuğunu göremediği için eylem yapmış ve gözyaşı dökmüştü. Merhumun yakınları, Kılınç'ın çocuğuna olan hasreti nedeniyle mültecilere ve çocuklara yardım etmeye yöneldiğini ifade etti.

Şükrü Berk ASKAR

 

 

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}