HaberlerSamsun HaberleriİYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Ranta ve yağmaya onay'

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Ranta ve yağmaya onay' - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki göstererek, 'Şeker fabrikası gibi bir servet herkesin siyasi geleceğinden büyüktür. Bugün bu özelleştirmeye verilen onay, yarının rantına ve yağmasına verilen onaydır' dedi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Ranta ve yağmaya onay'

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye (Türkşeker) bağlı 14 fabrikanın özelleştirilmesine İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü tepki gösterdi.

GÖÇ ARTACAK

Şeker fabrikalarının satışının yanlış hamle olduğunu söyleyen Süslü, "AK Parti hükümeti, ülkenin milli değerlerini, üreten fabrikalarını yangından mal kaçırır gibi tek kalemde satacak. Binlerce işçiyi, şeker pancarından ekmek kazanan binlerce çiftçiyi mağdur edecek. Ülkemizdeki bütün verimli şeker fabrikalarını satıyorlar. Ülkemiz topraklarında şeker pancarı üretimi büyük bir tehlikeye girecek. Bu özelleştirmeler sonucu fabrikaların kapanmasıyla birlikte göç daha da artacak” dedi.

MİLLİ MENFAATLERE AYKIRI

AK Parti hükümetinin önce Tekel’i özelleştirip tütünü bitirdiğini şimdi ise de şeker fabrikalarını özelleştirerek pancarı bitirmeye çalıştığını belirten Başkan Ömer Süslü, “Bu yanlış, milli menfaatlere aykırı uygulama ve politikalardan bir an önce vazgeçin. Tarlaya ekiminden fabrikaya dökülene, fabrika çıkışından sofraya gelene kadar bir silsile halinde geçimini sağlamaktadır. Her konuşmalarında milli ve yerli kavramlarını ağızlarından düşürmeyen, halkımızın milli ve vicdani duyguları üzerinden prim yapmaya çalışan iktidar partisinin yetkilileri bu süreçte sus pus olmuş, maalesef lâl kesilmişlerdir. Şeker fabrikası gibi bir servet herkesin siyasi geleceğinden büyüktür. Bugün bu özelleştirmeye verilen onay, yarının rantına ve yağmasına verilen onaydır” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}