HaberlerSamsun HaberleriSamsun seferberlik için hazır

Samsun seferberlik için hazır - Samsun Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seferberlikle ilgili sözlerine Samsun'dan cevap veren 80'li yaşlardaki çınarlar, askere gitmeye hazır olduklarını belirttiler.

Samsun seferberlik için hazır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Kahramanmaraş'ta yaptığı konuşmada seferberlikle ilgili sözlerineSamsun'un Çarşamba İlçesi'nden yanıt geldi.

'NE İŞİ VAR AMERİKA'NIN ORADA'

Çarşamba'da arastada marangozluk yapan 83 yaşındaki Ali Akbulut ve arkadaşları Fikri Konaçoğlu ile Ahmet Efil, çağrılmaları halinde askere gitmeye hazır olduklarını belirttiler. Amerika'nın Türkiye sınırlarında işi olmadığını belirten Ali Akbulut, 'Allah Mehmetçiğin yardımcısı olsun. Ne işi var Amerika'nın orada. Askerde kademeciydim. Silahlar bozulsa yapardım. Bana ihtiyaç olsa giderim. Bu vaziyette mevziye giderim. Hiç olmazsa bir PKK'lı öldürürüm. Niye gitmeyeceğim, toprağımızı kurtarıyoruz' dedi.

'BUGÜN ÇAĞIRSALAR GİDERİM'

Askerde topçu olduğunu söyleyen 82 yaşındaki Fikri Konaçoğlu da, 'Allah askerlerimize zeval vermesin. Ben askerde topçuydum, iyi nişancıydım. Beni bugün çağırsınlar, topumun başına gider aynı nişancılığımı yaparım. Cenab-ı Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Türkiye olmazsa adam bir taraftan giriyor, bir taraftan çıkıyor. Amerika puşt devlet. Allah Amerika'ya fırsat vermesin' diye konuştu.

Askerlik için her zaman hazır olduğunu ifade eden 83 yaşındaki Ahmet Efil ise, 'Beni şu anda istese hemen giderim. Hiç ileri geri yok. Ben hazırım. Hemen giderim' şeklinde konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}