HaberlerSamsun HaberleriKılıç ve Akcagöz düellosu sürüyor: 'Cesareti varsa karşıma çıksın'

Kılıç ve Akcagöz düellosu sürüyor: 'Cesareti varsa karşıma çıksın' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Bu işler, karşılıklı laf atmakla da olmaz. 'Muhatabım değilsin' tarzı tepkilerini de bir tarafa bıraksın ve gerçekten cesareti varsa karşıma çıksın' dedi.

Kılıç ve Akcagöz düellosu sürüyor: 'Cesareti varsa karşıma çıksın'

AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile CHP Samsun İl BaşkanıTufan Akcagöz arasındaki söz düellosu devam ediyor. Başkan Akcagöz, AK Parti Tekkeköy İlçe Kongresi’nde konuşan ve kendisi hakkında, ‘15 yıldır AK Parti milletvekillerinin nerede olduğunu bilmiyorsan sen siyasetçi değilsin. Benim Mehmetçiğim terörle mücadele edecek, canını verecek. Senin İstanbul il başkanın, PYD terör örgütü müdür?' sorusuna bir türlü 'terör örgütüdür' diyemeyecek’ sözlerine cevap verdi.

MÜLAKATLA ADAY BELİRLİYORLAR

AK Parti kongrelerini de eleştiren Başkan Akcagöz, “Sayın Milletvekili, sanki kendi partisinde demokrasi varmış gibi, kongresine gidip bir de konuşuyor. Kongre neden yapıyorlar, onu da anlamış değilim. Mülakatla aday belirliyorlar. Sanki kamu kurumuna bekçi seçer gibi. O adayın karşısına da zaten aday çıkmıyor, çıkamıyor. Bunun adına da demokrasi diyorlar. Demokrasi değil, komedya. Evet, soruyorum, Samsun’un AKP’li vekilleri nerede? Siyaset, ilçe kongrelerine gidip ahkam kesmekle olmaz. Hepiniz, Tayyip Erdoğan’a dua edin. Erdoğan’ın toplumsal karşılığı size milletvekilliği olarak dönüyor. Sanki emek verdiniz de oralara geldiniz. Ayrıca bu işler, karşılıklı laf atmakla da olmaz. ‘Muhatabım değilsin’ tarzı tepkilerini de bir tarafa bıraksın ve gerçekten cesareti varsa, karşıma çıksın. Söz, bütün sorularına cevap vereceğim. Çağatay Kılıç, bakanken Samsunspor’un başına ne geldiyse geldi. Şimdi çıkmış konuşuyor. Kılıç’a soruyorum: Biz hayatımızı Samsun’a adadık. Kendisinin, milletvekili olmadan önce Samsun için bir saatlik bile mesaisi oldu mu?” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}