Haberler TMO ilk defa kar edecek

TMO ilk defa kar edecek

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, TMO'nun elinde bulunan fındığı satış sunmasını olumlu karşıladı. Karan, 'TMO ilk defa kar edecek' dedi

 TMO ilk defa kar edecek

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık satış kararını değerlendiren Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, TMO’nun Giresun kalite fındığı 12,50, levant kalite kabuklu fındığı 11,50 ve sivri kalite kabuklu fındığı 10,50 liradan satışa çıkardığını ve bu kararı olumlu gördüklerini dile getirdi.

DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

Açıklanan fındık satış fiyatlarının üreticiyi pek ilgilendirmediğini dile getiren Başkan Karan, “Çünkü üreticinin elinde pek fındık kalmadı. Artık biz önümüzdeki yılı düşünmek zorundayız, rekolte ne olacak, önemli olan bu. TMO’nun elinde bulunan ürünün bir şekilde satılması gerekiyor. Satış zamanı veya fiyatı eleştirilebilir ama mantıklı bakmak lazım. Üretici için çok değişen bir durum yok. TMO; daha önce de alım yaptı ve milyonlarca liralık zarar etti. Bu sene ilk defa fındıktan kar edecek, bu nedenle bu karara olumlu bakıyoruz. TMO, zarar etmeyince bu durum önümüzdeki yıllarda yapılacak alıma da yansıyacak” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}