HaberlerBitlis HaberleriHizan'da sinema etkinliği

Hizan'da sinema etkinliği - Bitlis Haberleri

Bitlis'in Hizan ilçesinde Hizan Gençlik Merkezi tarafından uygulanan 'Merkezim Her Yerde' projesi kapsamında gençlik merkezi çalışanları tarafından sinema etkinliği yapıldı

Hizan'da sinema etkinliği

Hizan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne ait konferans salonunda Hizan Ortaokulu öğrencileri ile birlikte bir araya gelen gençlik merkezi çalışanları, çocuklara sinema keyfi yaşatıyor. Hizan'da sinema salonu gibi eksikliklerin olduğunu dile getiren Gençlik Merkezi Lideri Murat Aydın, 'Öğrencilerimizi gençlik merkezi bünyesinde sinema etkinliği ile bir araya getiriyoruz. Hizan ilçemizde sinema salonu olmadığı için biz de her hafta bir okuldan öğrenci grubu getiriyoruz' dedi.
Hizan'daki sanatsal faaliyetlerin eksikliğini bir nebze gidermek adına gençlerin ve çocukları sinema etkinlikleri düzenleyerek onlara değerler eğitimi konusunda destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Aydın, aynı zamanda 7. sanat dalının kültürel anlamda güzelliğini ve gerekliliğini göstermeye çalıştıklarını söyledi.
Her hafta düzenlenen sinema etkinliğine çocuklar büyük katılım gösterdi. Yapılan bu tür etkinlikler için çocuklar memnuniyetini dile getirerek salondan ayrıldılar.

Hizan’da sinema etkinliği

SIRADAKİ HABER
}