HaberlerSamsun HaberleriSamsunluların yüreği Afrin'de

Samsunluların yüreği Afrin'de - Samsun Haberleri

Şırnak'tan gelen heyetin ağırlandığı kahvaltı programında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsunlular vatansever, milliyetçi insanların yaşadığı bir şehir. O yüzden Samsunluların yürekleri Afrin'de atıyor' dedi

Samsunluların yüreği Afrin'de

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın devetlisi olarak Samsun'a gelen Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, Şırnak Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin ve beraberindeki heyet, Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı kahvaltı programında ağırlandı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuklarına teşekkür etti.

OYUNLARI BOZULACAK

Programda konuşan Vali Osman Kaymak ise, birlik beraberlik vurgusu yaptı. Samsun'un Türkiye'nin 'İlk adım' şehri olduğunu vurgulayan Vali Kaymak, "Atatürk Kurtuluş Savaşı'nı buradan başlattı, meşaleyi buradan yaktı. O yüzden vatansever, milliyetçi insanların yaşadığı bir şehir. İnsanları devletine milletine son derece bağlı. O yüzden Samsunluların yürekleri Afrin'de. Orada olanları yakından takip ediyorlar. Oraya destek ve dualarını gönderiyorlar. Bu nedenle birlik duygularımızı tıpkı bugün burada olduğu gibi pekiştirirsek uluslararası güçlerin oyunları her zaman bozulacaktır" diye konuştu.

GENİŞ KATILIM

Amisos Kafe'de gerçekleştirilen programa; İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk, eski AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Ölmez, Ulusoy Un Kurucu ve Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy ve çok sayıda işadamı katıldı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}