HaberlerSamsun HaberleriKreşler için takip önerisi

Kreşler için takip önerisi - Samsun Haberleri

Kreşlerin bağlı bulunduğu meslek odası olan Samsun Umum Kuaförler Odası'nın Başkanı Savaş Kiraz, yaşanan şiddet olaylarının önlenmesi için kamera ile takip edilmesi önerisinde bulundu.

Kreşler için takip önerisi

Son günlerde çocuk yuvası ve kreşlerde meydana gelen şiddet vakalarının ardından, kreşlerin bağlı bulunduğu Samsun Umum Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

VAHAMETİ TARTIŞILMAZ

Odaya kayıtlı yaklaşık 20-25 kreş bulunduğunu ifade eden Başkan Kiraz, "Çocukla alakalı olan her konu hassastır. Ne yazık ki Türkiye'de sadece kreşler değil, çocuk ve kadınla alakalı olaylar da son günlerde oldukça arttı. Çocuğumuzu teslim ettiğimiz kreşlerde, bu işi meslek edinmiş kişilerin bulunduğu yerlerde bu tür görüntülerle karşılaşıyorsak, geldiğimiz noktanın vahameti tartışılmaz" diye konuştu.

DETAYLI DENETİM GEREKLİ

Oda olarak kreşlerde denetim gerçekleştirdiklerini belirten Kiraz, "Denetimlerimiz var, ama bu yeterli değil. Örneğin denetlemek için gidiyorsunuz, her şey dört dörtlüktür. Fakat bu konuda detaylı denetim yapılması gerektiğini düşünüyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ya da emniyet bazında gerekli tedbirleri almalıyız. Gerekirse cezalar ağırlaştırılmalı. Burada şöyle bir öneride bulunmak istiyorum. Sokakta olan her şey, kameralarla takip ediliyor. Kreşler de bu kurumlarda oluşturulacak bir birimle çocuklar, kreşte bulundukları saatler içerisinde canlı olarak takip edilmelidir. Tabi ki her yerin değil, ama çocukların bulunduğu sınıfların ya da oyun alanlarının kameralarla izlenmesi sağlanmalıdır. Bunlar bizim evlatlarımız, en değerli varlıklarımız. Bu tür görüntülerin oluşmaması için ne gerekiyorsa yapmalıyız" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}