HaberlerSamsun HaberleriAkcagöz: 'Gerçekler Erdoğan'dan saklanıyor'

Akcagöz: 'Gerçekler Erdoğan'dan saklanıyor' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, AK Parti Samsun teşkilatlarının FETÖ iddiaları ile çalkalandığını ve kimi gerçeklerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan saklandığını düşündüğünü söyledi.

Akcagöz: 'Gerçekler Erdoğan'dan saklanıyor'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AK Parti'de kısa bir süre açıklanan bazı ilçe başkan adaylarının 1. derece yakın akrabalarının FETÖ ilişkilerinin ortaya çıktığının basına yansıdığını belirterek, “İki yıldır, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışılıyor. Samsun’da, tepeden tırnağa bir gözden geçirme şart. Bir il başkanı adayı çıktı. ‘Ben İl Başkanı olursam, Samsun teşkilatını FETÖ’den temizleyeceğim’ dedi. Ciddiye alınmadı. Bildiği bir şeyler vardı besbelli ama kimsenin onu çağırıp bir şey sorduğunu da sanmıyorum. Umarım yanılıyorumdur" dedi.

MUTLAMA ARAŞTIRILMALI

Gazetelere yansıyan iddialara dikkat çeken Akcagöz, "İlçe başkan adayları arasında, eniştesi ve kız kardeşi FETÖ sanığı olan mı istersiniz, amcası FETÖ’den aranan mı istersiniz? Yoksa, eşi FETÖ ablası diye iddia edilen mi istersiniz? FETÖ’nün siyasi ayağı konuşuladursun, AK Parti tabanı ‘FETÖ’cü başkan istemiyoruz’ diye imzalar topluyor. Bir kimse her ne kadar yakın akraba ilişkileri nedeniyle suçlanamazsa da, siyaset yapan kişilerle ilgili ortadaki iddialar basit nitelikte olmadığı için, mutlaka araştırılmalıdır. Bu konuların derhal soruşturulması gerekir. Ortaya çıkan gerçek şu ki, Samsun’da ne olup bittiği, Recep Tayyip Erdoğan’dan saklanmaktadır" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}