HaberlerSamsun HaberleriİYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu: 'Cezalar ağır olmalı'

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu: 'Cezalar ağır olmalı' - Samsun Haberleri

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu, 'Toplumu derinden yaralayan cinsel istismar, cinayet, gençleri madde bağımlılığına, uyuşturucuya, şiddete yönlendirip suça teşvik edenlere verilecek cezalar bu işten ortaya çıkan zarardan çok daha fazla olmalıdır' dedi.

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu: 'Cezalar ağır olmalı'

İYİ Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Samsun İl Başkan Yardımcısı Derya Çavuşoğlu, Yeşilay Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı. Yeşilay Derneği’nin toplumda tüketilen bağımlılık yaratan maddeleri engellemek için 5 Mart 1920 tarihinde kurulduğunu belirten Çavuşoğlu, “İlk önce Hilal-i Ahder adı altında kurulan dernek; ilerleyen zamanlarda bu mücadele alanına sigara, uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığını eklemiş, asırlık geçmişinden güç alarak toplum sağlığı için sorumluluklarının bilinciyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Genç nesillerin zamanının önemli bir kısmını harcadığı ve özellikle internet kullanımıyla doğru ya da yanlış bilginin ayırt edilemediği sanal ortamlarda uyuşturucu ve şiddet içeren oyunları özendiren sitelerin çoğunluğu tehlikenin boyutunu ortaya koymaktadır” dedi.

YASALAR DÜZENLENMELİ

Çavuşoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Toplumu derinden yaralayan cinsel istismar, cinayet, gençleri madde bağımlılığına, uyuşturucuya, şiddete yönlendirip suça teşvik edenlere verilecek cezalar bu işten ortaya çıkan zarardan çok daha fazla olmalıdır. Cezayı hafifletici hiçbir sebep ortaya konulmamalıdır. Yasalar bu düşünce ile düzenlenmelidir.”

SIRADAKİ HABER
}