HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor 10 yıl mercek altında

Samsunspor 10 yıl mercek altında - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un zaman aşımına uğramamış son 10 yılını denetlemek üzere Samsun'a gelen şirketten mali müşavir Erdoğan Işık, çalışmalarını tamamlamadan, yönetim tarafından incelemeye son verildiğini iddia etti. Kayyum Başkanı Karayılmaz ise, 'Şirketin çalışmaları uzun süreceği için incelemeleri sonlandırdık' diye cevap verdi.

Samsunspor 10 yıl mercek altında

ÇALIŞMAMIZ DURDURULDU

Samsunspor'da Kayyum Heyeti, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilecek müfettişlerden önce, İstanbul'dan bağımsız yönetim ve denetim danışmanlık şirketiyle anlaşarak mali müşavirler Erdoğan Işık ile Hüseyin Kayahan'ı Samsun'a davet etti. Işık ve Kayahan, 26 Şubat'ta Samsun'a gelerek incelemelere başladı. İki mali müşavir 28 Şubat'ta ise Samsun'dan ayrıldı. Bu durum üzerine Erdoğan Işık, yazılı bir açıklama yaparak, "Denetime eski dönemlerden zaman aşımına uğramamış yıllardan başlanmış olup, en az 3-4 haftalık bir çalışma sonrasında rapor aşamasına gelineceği planlanmıştı. Ancak 26 Şubat'ta saat 15.00'den sonra başlayan incelemelerimiz, 27 Şubat 17.00'ye kadar sürebildi. Yönetim kurulu üyelerinin bizlere, "Denetime ara vermek zorundayız" şeklindeki beyanları üzerine, çalışmaya son verilmiştir. Bu kısa çalışma süresinde de ne varsa usulsüzlükler, ne de hazırlanacak raporla ilgili beyanda bulunulmamıştır. Bu durum basına da yansıdığı ve bizlerin , "Samsunspor’da bazı şeylerin üstü kapatılmak mı isteniyor?" sorularına maruz kaldığımız için açıklama yapma gereği duyulmuştur" dedi.

BAKANLIK DENETLEYECEK

Işık, "Kulüp yönetiminde bulunan yöneticilerinin sürekli zan altında bırakılmasının önlenmesi ve kamuoyunun da rahatlaması amacıyla zaman aşımına uğramamış tüm yılların ciddi bir şekilde ele alınarak incelenmesi gerekmektedir. Elde edilen sonuçların kamuoyu ile paylaşılması, hem önceki dönem yönetim kurullarını, hemSamsunspor Kulübü'nü rahatlatacaktır. Bu suretle sürekli üretilen dedikoduların da önü kesilmiş olur" dedi. Işık'ın yazılı açıklamasının ardından Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz ise, "Kayyum heyeti olarak Sayın Valimiz Osman Kaymak'ın da bilgisi dahilinde geçmişe dönük inceleme için İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş talep etmiştik. Kulübümüz bakanlığımızca denetleneceği ve bağımsız şirketin incelemeleri uzun süreceği için çalışmalarını sonlandırdık. Bunun altında başka bir şey aranmaması gerekir. Kulübümüzü mali, idari ve hukuki anlamda geçmişte zarara uğratmış olanlar varsa, bunlar zaten İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından ortaya çıkarılacaktır" diye konuştu. Derneklerde zamanaşımı süresinin 10 yıl olduğu ve bakanlık müfettişlerinin de son 10 yılı inceleyeceği öğrenildi.

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}