HaberlerBitlis HaberleriFutsal turnuvasına yoğun ilgi

Futsal turnuvasına yoğun ilgi - Bitlis Haberleri

Bitlis'in Hizan Kaymakamlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen futsal turnuvası büyük ilgi görüyor.

Futsal turnuvasına yoğun ilgi

Spor etkinlikleri kapsamında halkı kaynaştırmayı amaçladığını söyleyen Hizan Gençlik Merkezi Müdürü Erkan Döymaz, 'Yapmış olduğumuz bu tür etkinliklerle Hizan'daki vatandaşlarımızı terör gibi belalardan uzaklaştırarak bu tür organizasyonlarda bir araya getirmek istedik. Amacımız, Hizan'ımızı güzel bir şekilde tanıtmak. Vatandaşlarımızı boş zamanlarında sağlıklı bir yaşam için spor yapmaya davet ediyoruz. Spor kardeşliktir, spor birlik ve beraberliktir' dedi.
Döymaz, yaptıkları bu ve benzeri etkinliklerde çocuğundan yaşlısına tüm halkı bir araya getirmeyi başardıklarını belirterek, 'Tribünler hiç olmadığı kadar doldu. Vatandaşlar adete akın etti turnuvamıza. Bitlis Spor Lisesi ile Hizan Kaplan Kömürcülük arasındaki sıkı rekabet, vatandaşlarımıza da yansıdı. Dilerim her zaman Hizan'ımızda bu manzara da olduğu gibi kardeşlik naraları atılır. Terörün olmadığı, sevgi tomurcuklarının spor ile yeşermesine destek olan Kaymakamımız Bülent Hamitoğlu'na sonsuz teşekkür ederim' diye konuştu.
Oynanan maçın ardından kardeşlik tezahüratları yapan seyirciler, mutluluklarını halay çekerek gösterdiler.

Futsal turnuvasına yoğun ilgi

SIRADAKİ HABER
}